Sel nädalal stardib Tallinna Vesi juba kolmandat aastat üleskutsega. “Kraanivesi on joogivesi”. Eesmärk on julgustada inimesi kraanivett jooma ning küsima kraanivett toidu kõrvale ka pealinna söögikohtades.

Möödunud aasta lõpus viis uuringufirma EMOR läbi küsitluse, mis näitab, et Tallinnas tarbib kraanivett joogiks 68% lõpptarbijatest. Aastaga on joogivee populaarsus kasvanud koguni 12% võrra. 

„Näib, et inimestel on kraanivee suhtes teatud eelarvamused. See on ka põhjus, miks kraanivee väga heast kvaliteedist juttu teeme. Aasta-aastalt tõusev kraanivee joojate arv näitab aga, et inimeste teadlikkus on kasvanud,“ selgitas Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Mariliis Mia Topp. „Ärgitame ka pealinna söögikohti pakkuma joogiks kraanivett. Mujal maailmas on see loomulikum, ent meil pole see veel nii levinud,“ lisas Topp.

Ühelt poolt on eesmärgiks tõsta inimeste teadlikust kraanivee kvaliteedist, teisalt pakkuda tarbijale valikuvõimalus. Ettevõtmisega on kolme aasta jooksul liitunud mitmed pealinna söögikohad. 

Kahtlemata on pealinnas kraanivett meelsasti pakkuvaid söögikohti veelgi, ent üleskutsega „Küsi kraanivett“ on tänaseks liitunud Platz, Rucola, Neikid, Sfäär, Butterfly Lounge, F-hoone, Aed, Must Puudel, Sinilind, kohvik Matilda, Gotsu, Nop ning Cubanita. Ettevõtmise- ning kaasatulemisega  seotud info leiab veebilehelt www.jookraanivett.eu

Sel reedel, 10.mail, algusega kell 21.00 toimub Butterfly Lounge’is kraanivee kokteilide võistlus, et tutvustada vett kui põnevat ning üllatusi pakkuvat kokteilimaterjali.  Veekokteilide retseptid leiab katsetamiseks ka veebilehel www.jookraanivett.eu