Tallinnasse kogunes 24 Europpa riigist spetsialiste okka/lehe ja varise, mulla- ja mullalahuse, depositsiooni ning keemialaborite kvaliteedikontrolli ekspertgruppidest. Üritus toimus Meriton Grand Conference & Spa hotellis.

Nelja ekspertgrupi töö käigus analüüsiti rahvusvahelise koostööprogrammi ICP Forests täitmise kulgu ning täiustati erinevate seireliikide metoodikat, et aidata paremini kirjeldada metsaökosüsteemide funktsioneerimist ja metsades toimuvaid muutusi.

Samuti käsitleti koostööprojekti BioSoil andmete võimalikku integreerimist ICP Forests andmebaasiga, arutleti seireandmete kasutamise ja publitseerimise poliitika üle ning tutvustati ICP Forests andmetel põhinevat Web GIS kaardirakendust.

Arutluse all oli keemialaborite töökvaliteedi hindamine ja rahvusvaheliste laboritevaheliste võrdluskatsete tulemuste analüüsimine. Nõudapidamisel kaaluti ka edasisi koostöövõimalusi, samuti võimalusi uute koostööprojektide algatamiseks ja kaasrahastamise taotlemisteks Euroopa komisjoni poolt.

Ürituse raames kuulati arvukaid ettekandeid seiretööde tulemustest erinevates riikides. Keskkonnateabe Keskuse töötajad andsid ülevaate kohalikust metsaressursist ja selle seisundist.

Indrek Laas Keskonnaministeeriumist ja Mati Valgepea Keskkonnateabe Keskusest tutvustasid kuulajatele uut metsanduse arengukava ja sellest tulenevaid ülesandeid ning KTK peadirektor Kalle Karoles tutvustas Keskkonnateabe Keskuse struktuuri ja ülesandeid. Endla Asi pidas ettekande metsaseire tulemustest ning Ülle Napa kõneles sademete seirest Eestis.

ICP Forest koostööprogramm sai alguse 1978. aastal. Iga-aastaste kokkusaamiste põhieesmärgiks on metoodikate pidev täiendamine ja eri maades toimuvate projektidega kursis olek. Igal EL liikmesriigil on kohustus programmis osaleda. Korraldajamaa valitakse riikide hulgast rotatsiooni korras.