Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 võõrustab järgmisel sügisel Cleantech Forum Europe roheinnovatsiooni konverentsi ja korraldab rohetehnoloogiate EXPO.

  • Bioneeri uudised
  • 11. november 2022
  • Foto: Richard Youngman (vasakul) ja Erki Ani Tallinna Cleantech Forum Europe’i võõrustajana välja kuulutamas / Cleantech Estonia

Jätkusuutlikkusele ja rohetehnoloogiale suunatud konverentsil Cleantech Forum Europe kohtuvad Tallinnas 14.–16. novembril 2023 valdkonna olulisemad arvamusliidrid üle maailma. Cleantech Forum Europe toob kokku umbes pooltuhat inimest 25-30 riigist – innovaatiliste idufirmade eestvedajad, tippinvestorid ja ülemaailmsete suurettevõtted, kes otsivad endale uusi partnereid.

Lisaks toimub Tallinnas samal ajal iduettevõtteid, teadusasutusi ja kohalikke omavalitsusi koondav rahvusvaheline rohelise innovatsiooni ja tehnoloogia EXPO, mis tutvustab valdkonna innovaatilisemaid ideid.

„Tallinnal on suur au olla järgmine Cleantech Forum Europe’i konverentsi korraldajalinn. Ühtlasi ootame kõiki ka samal ajal toimuvale roheinnovatsiooni EXPO-le. 2023. aasta Euroopa rohelise pealinnana innustab Tallinn jätkusuutlike ja nutikate lahenduste katsetamist ning soovib jagada oma kogemusi teiste linnadega üle maailma. Järgmise aasta sügisel kohtuvad maailma roheinnovaatilised ideed Tallinnas,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Arvamusliidrid tulevad Cleantech Forum Europe'ile kokku, et arutada suurimaid võimalusi ja väljakutseid, millega jätkusuutliku ja rohetehnoloogia valdkond praegu silmitsi seisab. "Meil on hea meel tuua kokku kõige innovaatilisemad ettevõtjad, investorid ja rahvusvahelised ettevõtted üle maailma, kes edendavad jätkusuutlikke lahendusi meie tuleviku heaks," lausus Cleantech Groupi tegevjuht Richard Youngman.

„Eesti rohetehnoloogia sektor on viimastel aastatel tugevalt arenenud, mida ilmestab üha suurem arv jätkusuutliku visiooniga idufirmasid,“ sõnas Cleantech Estonia tegevjuht Erki Ani. „Cleantech Forum Europe on parim üritus selleks, et pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikkusele meie võimekas startup-riigis. Cleantech Estonia ja Cleantech for Baltics organisatsioonid panevad tuleva aasta suursündmusele õla alla, et toetada meie regiooni innovatiivsete tehnoloogiate nähtavust ja seeläbi panustada kliimaeesmärkidesse,“ lisas Ani.

Cleantech® Group korraldab uuringuid, konsultatsioone ja üritusi, et anda tõuge jätkusuutlikul innovatsioonil põhinevale arengule üle maailma. Alates esialgse strateegia välja töötamisest kuni lõplike tehinguteni, pakub Cleantech® Group ettevõtetele, investoritele, valitsustele ja muudele sidusrühmadele täielikku tuge, mida nad vajavad jätkusuutlikuma, kliimaneutraalsema ja ressursitõhusama keskkonna arendamiseks.

Cleantech Estonia programmist on Eesti iduettevõtetest sirgunud näiteks Single.Earth, Woola, Roofit Solar, UP Catalyst, Power Up Energy Technologies, Gelatex Technologies jpt.

Infot Cleantech Europe’i ja Cleantech Estonia kohta.