Linn ootab arvamusi, kuhu võiksid tulla rattaringluse laenutuspunktide asukohad, et linlased võtaksid rendirattad kasutusele ka oma igapäevakäikudeks.

Soovitud asukohad saab lisada veebikaardile ning vastata ka küsitlusele, mis on abiks rattaringluse planeerimiseks ja linlaste vajadustega arvestamiseks.  

"Oleme rattaringlust Tartus üsna pikalt planeerinud, kuid nüüd on asjade käik muutunud väga reaalseks, sest olemas on konkreetsed rahastusallikad. Kuna me soovime, et linlased vahetaksid oma senised liikumisviisid, eriti autosõidud, rendirataste vastu, siis peab see olema hästi läbimõeldud ja kasutajale mugav. Väga oluline on asukohtade valik ja siin me ootame linlasi kaasa mõtlema," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas.

Nutiseadmetega võib nii asukohtade kaardistamiseks kui ka küsitlusele vastamiseks kasutada mobiiliäppi, mille kaudu saab mugavalt asukohad kaardile kanda. Küsitluses osalemiseks tuleb Google Play’st või App Store’ist alla laadida tasuta mobiilirakendus Survey123 for ArcGIS ning seejärel avada küsitlusvorm. Rakenduse kasutamine on lihtne ning võimaldab kaardistada kuni 5 asukohapunkti ühe vastaja kohta.

Asukohtade ettepanekuid ja küsimustiku vastuseid ootab linnavalitsus kuni augusti lõpuni.

Tartu linnal on kavas järgmise kahe aasta jooksul rajada Tartusse rattaringluse süsteem, mis koosneb 600–800 rendirattast ning 60–80 rendipunktist üle linna. Eesmärk on kujundada rattaringlusest ühistranspordisüsteemi osa ja integreerida need teineteist täiendavaks tervikuks. Rattaringluse asukohtade planeerimiseks kasutatakse elanike arvamusi ja liinivõrgu analüüsimiseks kasutatavaid mobiilpositsioneerimise andmeid.