31. juulist kuni 24. augustini oodatakse linnas viibivaid lapsi ja noori noortelinnakusse Suvetelk. Seal on kindlasti lõbus, saab kohtuda põnevate inimestega, õppida midagi uut ning avastada endas vahva kangelane.  

"Sellel aastal keskendub Suvetelk meis kõigis elavatele kangelastele. Usume, et üks korralik kangelane päästab maailma eelkõige iseend avastades ja halva eest hoides. Neid kangelashakatisi tuleb mõnikord veidikene utsitada, Suvetelk on selleks hea võimalus," räägib Suvetelgi korraldaja Tiina Lehtme.

"Lastele ja noortele pakutakse Suvetelgis võimalust avastada oma võimeid ja andeid ning omandada uusi oskusi, nt esmaabivõtteid, enesekaitset, turvalist liiklemist ning mobiilikasutust ja väljumist katusele keeranud autost. Lisaks toimub erinevaid mänge, meisterdamisi ja kohtumisi. Külla tulevad  pommikoer, sõjamissioonil käinud sõdur, linnaruumi kujundajad. Koostöös Maanteeametiga viiakse läbi videoklippide kogumise võistlust "Noor rattur" jalakäijate ja autode vahel." Linnakus tegutseb heategevusnurgake asenduskodu "Käopesa" laste toetuseks.

Suvetelk alustab kollase telgikesena puhkpillifestivalil "Mürtsub pill" ning kasvab järgnevate nädalate jooksul noortelinnakuks. Esimesel nädalal seigeldakse Tartus, peetakse fotojahti, mängitakse  ning meisterdatakse leidlikke asjakesi. Festivali raames tutvutakse puhkpillide ja -muusikaga.

Noortelinnak Suvetelk ootab kõiki kaubamaja kõrval 31. juulist kuni 24. augustini, kella 14.00-20.00.

31. juuli – 4. august koostöös puhkpillifestivaliga "Mürtsub pill"

6. august – 10. august, teema "Oled see, mida sa sööd!"

12. august – 17. august, teema "Tänapäeva kangelased"

21. august – 24. august, teema "Kas leidsid oma kangelase?"

Suvetelki toetavad Tartu linnavalitsus, Tartu maavalitsus, Hasartmaksumängu nõukogu, Tartu Mill, Saku jt head inimesed.

Suvetelgi programmi saab jälgida: www.facebook.com/Suvetelk