Juba neljateistkümnendat aastat toimuv linna heakorrakampaania kestab seekord 25. aprillist 8. maini ja ootab taas kõiki tartlasi korrastama oma koduümbrust ja lööma kaasa linna heakorratalgutel.

Haljastus- ja puhastusteenistuse juhataja Madis Tammeorg sõnas, et praeguseks hetkeks on linlastele koristamiseks välja vaadatud juba üle kuuekümne krundi. „Loodetavasti taandub ka Emajõgi mai alguseks nii palju, et inimesed pääseksid hetkel veel vee all olevate objektide ligi ning ka suuremate lumehunnikute kiirele sulamisele tuleb loota, sest need sisaldavad küllaltki palju prahti," märkis Tammeorg. „Igal juhul ei pea usinad talgulised muretsema, et midagi koristada pole. Sellist probleemi küll ei teki."

Kahenädalast heakorrakampaaniat korraldab Tartu juba 14. aastat ning tavapäraselt kindlustab linn talgulistele töövahendid ja kehakinnituse. Usinamatele talgulistele on ette nähtud ka auhinnad. Möödunud aastal osales talgutel ligi 900 inimest, kokku korjati üle 430 kuupmeetri prügi ning heakorrastati 54 krunti üle Tartu linna.

Talgutele registreeruda ja koristamiseks sobiva koha saab valida, helistades Madis Tammeorule telefonidel 736 1267 või 503 7215 või saates e-kirja aadressile madis.tammeorg@raad.tartu.ee.

Tartu heakorratalgud: www.tartu.ee