Kui tunned huvi aianduse vastu, aga ei ole kunagi varem end selles vallas proovile pannud, siis on Tartu Maheaial sulle pakkuda hea teejuht.

MTÜ Tartu Maheaed korraldas 2012. aastal Kohaliku Omaalgatuse programmi kaasabil loengusarja "Maheda linnaaedniku algteadmised".

Kaetud olid kõik põhilisemad teemad, millega algaja aednik võiks enne käe mulda pistmist tutvuda: aia planeerimine, ettekasvatamine, külvamine-pikeerimine-, istutamine, kasvuaegne hooldamine, taime tervis ja kahjuritõrje, värskelt säilitamine.

Lektoriteks olid Tartu Maaülikooli asjatundjad Priit Põldma, Anne Luik ja Ulvi Moor.

Materjalid leiate Tartu Maheaia kodulehelt: tootsipeenar.wordpress.com


Alusta juba praegu!

Päike käib üha kõrgemalt ja varsti, nii umbes veebruari lõpus või märtsi alguses saab hakata mõnesid üksikuid taimesorte juba ette kasvatama (milliseid, selle kohta leiate infot ettekasvatamist käsitlevast loengust).

Tõsi, enamuse taimede jaoks on veel vara ja aiamaal toimetamiseni on ikka mitu head kuud aega. Niisiis on praegu just paras aeg end eeloleva suve aianduskatsetusteks veidi ette valmistada, sest tõepoolest, miks hakata kohe vigadest õppima, kui paljusid neist saab põhiteadmisi omandades vältida.