7. veebruarist 2013 algab Vikipeedias suurprojekt Tartupeedia. Projekt eesmärk on kajastada Tartu linna ja selle ajalugu eelkõige eestikeelses, kuid ka teiskeelsetes Vikipeedia versioonides.
7. veebruarist 2013 algab Vikipeedias suurprojekt Tartupeedia. Projekt eesmärk on kajastada Tartu linna ja selle ajalugu eelkõige eestikeelses, kuid ka teiskeelsetes Vikipeedia versioonides.
- Bioneeri uudised
- 7. veebruar 2013
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Kajastuse parandamiseks korraldab MTÜ Wikimedia Eesti koostöös Tartu linna ja teiste partneritega artikli- ja fotovõistlusi, talguid, koolitusi, fotojahte ja muid avalikke üritusi, kus oodatakse aktiivselt osalema nii tartlasi kui ka teisi Tartu-huvilisi. Aasta jooksul jagatakse laiali suur hulk mitmesuguseid auhindu Wikimedia Eestilt ja koostööpartneritelt.
"Mis võiks veel ägedam olla kui Tartupeedia?" kommenteeris uudist MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige Eva Lepik. "Kui meil on Eestis pealinn ja peaga linn, siis praegu on see peaga linn esimene, mis korralikult internetti jõuab - mis on ka igati loomulik."
Tartupeedia projekt algab vikitalgutega Tartu-teemaliste tuumikartiklite korrastamiseks. 7. veebruaril saab alguse ka 30. septembrini kestev suur Tartu fotovõistlus, mille raames toimub rida väiksemaid võistlusi linna elus oluliste sündmuste teemal, võistluse parimaist piltidest pannakse kokku näitus ja raamat. 2013. aastal korraldatakse koostöös paljude organisatsioonide ja asutustega avalikke konkursse ja üritusi kirjanduse, kunsti, spordi, teatri, Tartu linnaosade ja veel mitmel muul teemal.
Tulevikus on Tartupeedia projektil väljund ka linnaruumis. Põhiartiklite valmides avaneb võimalus paigaldada linna tähelepanuväärsetele objektidele infotahvlid, millel QR-koodid viitavad asjakohastele Vikipeedia artiklitele. Suurbritannia vikipedistide väljatöötatud QRpedia-nimeline mobiilirakendus võimaldab näidata artikleid iga kasutaja mobiiliseadetele vastavas keeles, mujal maailmas on niisugusi turismiprojekte tehtud Monmouthis ja Gibraltaril. Esimesed QRpedia koodid on juba üleval Eesti Spordimuuseumis.
Tartupeedia portaal asub aadressil http://et.wikipedia.org/wiki/
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta