Üle saja teadlase üle maailma on andnud oma allkirja avalikule kirjale, milles kutsutakse linnapäid üles kliimamuutustesse tõsiselt suhtuma ning avalikes asutustes (sh koolides ja haiglates) vähendama loomseid ja pakkuma rohkem taimseid toiduvalikuid.

„Me elame hädaolukorras. Me peame drastiliselt ja kiirelt vähendama kasvuhoonegaaside hulka atmosfääris, et säilitada tulevaste põlvede jaoks turvalist kliimat ja planeeti,“ seisab üleskutses.

„Me ei saa efektiivselt adresseerida meid ees ootavat kliimakriisi, ilma et me ei tegeleks selle hiiglasliku mõjuga, mida liha tootmine ja tarbimine meie planeedile põhjustab. Loomakasvatus tekitab 14% kasvuhoonegaasidest. Kui me ei sekku, võib see veelgi suureneda."

Sellele järgneb üleskutse linnapeadele üle maailma keskkonnasõbralikke samme astuma ning loomse toidu osakaalu määruste abil avalikes asutustes vähendama. Sarnaseid samme on astutud näiteks juba Prantsusmaal Lille´is, kus on koolides kaks lihavaba päeva nädalas, ning Mehhikos, kus Veracruz´i osariigi koolides pakutakse esmaspäeviti vaid taimseid roogasid.

Allkirja saavad kirjale anda ka eesti teadlased.