Täna toimub Tallinnas Eestimaa Looduse Fondi (ELF-i) korraldatud seminar, mis tutvustab siinmail veel laialdaselt tundmata veepuhastamise meetodit – tehismärgala. Seminaril saavad sõna nii Eesti kui välismaa spetsialistid, kellel on pikk kogemus tehismärgaladega töötamisel.
- Keskkonnaharidus
- Kuno Kasak, ELF
- 26. märts 2013
- Pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
„Tehismärgala on valdavalt loodusliku märgala koopia, mis aitab puhastada vett,“ selgitab ELF-i tehismärgalade ekspert Kuno Kasak ja lisab, et tehismärgala kui veepuhastamise meetod sobib ka Eestisse suurepäraselt, kuna meil leidub tehismärgalade rajamiseks piisavalt maad. Tema sõnul tasub nii mõneski suurema veereostusega kohas Eestis väga tõsiselt mõelda just tehismärgala loomisele: „See on lihtne ja tõhus viis parandada veekvaliteeti ning vähendada keskkonnaprobleeme põhjustavat põllumajandusreostust, selle jõudmist veekeskkonda ning lõpuks ka Läänemerre.“
Tehismärgalasid on mitut tüüpi. Näiteks avaveelised tehismärgalad ja pinnasfiltrid. Suhteliselt lihtsatele tööpõhimõtetele vaatamata nõuab ka tehismärgala rajamine eelnevaid teadmisi – seepärast andis ELF välja ka raamatu „Tehismärgalad: põllumees puhastab vett“. Raamat on vabalt saadaval internetis aadressil: http://www.elfond.ee
ELF viis läbi koos Eesti ja Soome koostööpartneritega rahvusvahelise projekti „Aktiivsete märgalameetmete abil toitainekoormuse vähendamine Läänemeres”, mille lõpuseminaril täna Tallinnas saab sõna video vahendusel suure tehismärgalade kogemusega WWF Soome esindaja. Lisaks võetakse arutlusele ka tehismärgalade kui meetme tulevik Eestis.
Seminar toimub Tallinnas Euroopa Liidu Majas (Rävala 4, sissepääs Laikmaa tänavalt) kell 13.00-17.00
Projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Kesk-Läänemere programmi INTERREG IV A Lõuna-Soome ja Eesti allprogramm.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta