Käes on pakitarne kõrghooaeg ning seoses saabuva külmaga tasub meeles pidada, milliseid tootegruppe peaks tellima siseruumis asuvasse pakiautomaati. Ka väiksed miinuskraadid võivad oluliselt mõjutada näiteks ravimeid, vedelikke, kosmeetikatooteid kui ka tehnikat.

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi Triin Parmsoo sõnul on musta reede ning jõulude periood e-poest tellimise kõrgaeg ning ka käesoleval aastal on oodata pakitarne järjekordseid rekordeid. Saabuvate miinuskraadidega tuletab ka meelde, milliseid tooteid peaks võimalusel tellima siseruumis asuvasse pakiautomaati.

„Enamik elektroonikaseadmeid ei ole mõeldud õues kasutamiseks ning seetõttu ei tohi neil lasta ka pakiautomaadis külma käes seista. Näiteks mobiiltelefonide puhul võib kasutamishäireid tulla ette juba paari miinuskraadi juures,“ selgitas Parmsoo.

Ta lisas, et sama põhimõte kehtib ka klaaspakendis tellitavate vedelike kohta, sest miinuskraadidega võivad vedelikud paisuda ning pakendi lõhkuda. Lisaks tasub erilist tähelepanu pöörata ka ilutoodete (kosmeetika, parfüümid, läätsed) ning tervisetoodete (toidulisandid, ravimid) tellimisele ning selgitada välja, mis on toodete säilimistemperatuur.

Südameapteegi e-apteegi arendusjuht Aleksandr Sei nendib, et enamikke müüdavaid apteegitooteid tuleb säilitada toatemperatuuril ning valesti hoiustamisel võivad tooted rikneda.

„Ravimpreparaatide ebakorrektsel säilitamisel võivad toimeained laguneda ning patsient ei pruugi saada enam soovitud ravitulemust. Halvimal juhul võib toimeaine laguproduktidest saada ka mürgituse,“ selgitas Sei.

Ta lisas, et nii ravimite kui ka tervisetoodete puhul tuleb arvestada ka ravimvormiga - kui tabletid on välistingimustele vastupidavamad, siis näiteks vedelikud (siirupid, lahused) võivad madalamate külmakraadide korral ära jäätuda ning muutuda kasutuskõlbmatuks. Sel põhjusel soovitab ta ka väikeste miinuskraadidega tellida apteegikaubad siseruumis asuvasse pakiautomaati.

Smartpost Itella kliendikogemuse juhi sõnul peaks e-poest tellides jälgima ilmateadet, sealjuures arvestades ka pakitarnele kuluva ajaga. „Kui ööpäevane temperatuur on juba pidevalt miinuspoolel, siis on selge, et teatud kaup tasub tellida kas siseruumis asuvasse pakiautomaati või kulleriga, kes toote vastavalt nõuetele kohale toimetab. Just sellel põhjusel ei pakugi paljud kosmeetikat ning elektroonikat müüvad e-poed tarnet välitingimustes asuvatesse automaatidesse,“ selgitas Parmsoo.

„Smartposti kliendilubadus on “hoolega hoitud”, mille osaks on siseruumides paiknevad automaadid. Sellega tagame, et ka kõige tundlikumad tooted on õigesti hoiustatud ning jõuavad turvaliselt kliendini,“ sõnas Smartpost Itella kliendikogemuse juht.