Eesti Ornitoloogiaühing ja Päästame Eesti Metsad kutsuvad inimesi üles tegema annetusi, et toetada vabaühenduste järgmisi samme pesitsusrahu saavutamisel nii riigi- kui erametsades. Siht on koguda kokku 6000 eurot õigusabi kuludeks ja pesitsusrahu kampaania läbiviimiseks.

Eesti Ornitoloogiaühing, Päästame Eesti Metsad ja Eesti Metsloomaühing on algatanud kaks raierahu puudutavat kohtuasja. Augustis 2021 vaidlustasid vabaühendused Keskkonnaameti otsuse, millega amet keeldus lisamast metsateatistele lisatingimust keelata raied lindude pesitsusajal. Märtsis 2022 soovisid organisatsioonid tühistada metsateatise, millel puudus pesitsusrahu tagav ajaline piirang. Eesmärk on koguda käimasolevate kohtuasjade õigusabi kuludeks 2500 eurot.

Käesoleva aasta märtsist kuni augustini viivad Eesti Ornitoloogiaühing ja Päästame Eesti Metsad läbi pesitsusrahu kampaaniat, mille käigus tutvustatakse Eesti metsades pesitsevaid linde ning avaldatakse looduskaitsjate ja kultuuritegelaste videopöördumisi. Samuti korraldavad vabaühendused tänavusel Arvamusfestivalil arutelu teemal, kuidas saavutada pesitsusrahu kõigis Eesti metsades. Kampaania korraldamise kulude katmiseks soovitakse koguda 2500 eurot ning arutelu läbiviimiseks 1000 eurot.

Annetusi saab teha selleks loodud pangakontole: MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing, Swedbank EE422200221077234963. Makse selgitusse palun lisada märksõna "Annetus". Rohkem infot saab lehelt pesitsusrahu.org/anneta.

Vabaühendused alustasid annetuste kogumist esimese kohtuasja õigusabi kuludeks möödunud aasta oktoobris. Seni on laekunud 192 annetajalt kokku 7822 eurot, millest kasutatud on üle poole. Järgmiste sammude teostamiseks on vaja lisaks koguda 6000 eurot.