Sellel laupäeval, 17. mail, on 26-s kaupluses Toidukogumispäev. Aktsioon toimub esmakordselt ühepäevasena, küll aga on võimalik kohalikule Toidupangale kaupa annetada tavapärasest kolm tundi kauem -- kell 10–19.

Toidukogumispäev on üle-eestiline Toidupankade aktsioon, mis annab eraisikutele võimaluse aidata kohalikke puuduses elavaid peresid.

Toidukogumisaktsiooni ajal on kindlates kauplustes väljas Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes jagavad infot ning aitavad Toidupangale annetatava toidukauba kokku koguda.

Toidukogumipäev toimub 17. mail järgmistes kauplustes:

Tallinna Sõpruse Rimi
Tallinna Ülemiste Rimi
Tallinna Soo tänava Rimi (erandkorras ja seoses Kalamaja päevadega)
Tallinna Rocca al Mare Prisma
Tallinna Kristiine Prisma
Tallinna Solarise toidukauplus
Tallinna Lasnamäe Maksimarket
Tallinna Laagri Maksimarket

Pärnu Kaubamajaka Rimi
Pärnu Ülejõe Selver
Pärnu Suurejõe Selver
Pärnu Marksimarket
Tartu Rebase Rimi
Tartu Lõunakeskuse Rimi
Haapsalu Rannarootsi Selver

Jõhvi Rimi
Paide Maksimarket
Türi Konsum
Rakvere Krooni Selver
Rakvere Põhjakeskuse Rimi
Viljandi Männimäe Selver
Viljandi Centrumi Selver
Võru Rimi

Valga Rimi
Valga Selver

Narva Prisma
Jõgeva Konsum

Kokku on osalemas 10 Rimit, 3 Prismat, 6 ETK kauplust, 7 Selverit ning Tallinna Solarise keskuse toidukauplus.

Toidupanga juht Piet Boerefijn on tänulik nii kauplusi külastavatele inimestele toiduannetuste eest kui ka neile, kes annetavad oma kõige olulisemat ressurssi – aega. „Need on inimesed, ilma kelleta ei saaks toidupangad tegutseda,“ rõhutab Boerefijn ning lisab: „Meil käivad vabatahtlikena abis valdavalt eraisikud, kuid samas on ka gruppe, näiteks mitmete ettevõtete töökollektiivid ning loomulikult sõpruskonnad, kes jagavad head tahet ning soovi koos midagi ära teha.“

Toidupank tänab kõiki partnerorganisatsioone, kes on aidanud kaasa vabatahtlike leidmisel: eKool, Serve the City, MTÜ Vaba Tahe, Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee), MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant, Naerata ometi MTÜ, Help.ee ning Annetuskeskkond „Ma armastan aidata“.