19.–20. novembril seitsmes Prisma toidukaupluses toimunud Toidupanga toidukogumisaktsiooni raames koguti vähekindlustatud ja lasterikaste perede abistamiseks pea 12 000 ühikut toidukaupa, millest tubli veerand tuli Narva elanikelt.

  • Annetused
  • 25. november 2011
  • Pildil on Bioneeri toimetaja Katrin Jõgisaar Toidupanga vabatahtlikuna.

Toidupanga toidukogumisaktsiooni raames annetati möödunud nädalavahetusel Prisma kauplustes üle Eesti täpselt 11 743 ühikut erinevaid toiduaineid. Ostjad annetasid konserve, purgisuppe/purgitoite, õli, mahlu, moose, suhkrut, mett, jahu, tangaineid, hommikusöögihelbeid, teed, kohvi, pähkleid, rosinaid ja maiustusi.

Üllatuslikult täideti kõige rohkem kaubakaste Narva Prismas (2875 ühikut toiduaineid), kus oli annetatud kauba hulgas kõige enam makaronitooteid ning maiustusi. Samuti tuleb kampaaniat õnnestunuks ülejäänud kauplustes, sest annetatud ühikute arv oli kõikjal üle 1000 ühiku. Tallinna annetused (Sikupilli, Kristiine, Mustika, Lasnamäe ja Rocca al Mare Prismast) moodustasid kokku 2/3 kogu kogutud kaubast. Narva ja Tartu Prismas tehtud annetused moodustasid ülejäänud osa.

Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn on rõõmus ja tänulik, sest kordaläinud kampaania annab tunnistust sellest, et eestimaalased tõesti tunnevad muret nende pärast, kel puudus majas. „Kauplustes toiduabi kogudes oleme teinud aitamise väga lihtsaks,“ ütleb Boerefijn, „ja see on tänapäevaste inimeste jaoks suur eelis. Nõnda on võimalik midagi head teha samal ajal, kui oma perele sisseoste tehakse.“

Prismades toimunud annetuskampaania viidi taas läbi vabatahtlike abiga. Õla panid alla nii vabatahtlike organisatsioonid (Continuous Action, Serve the City ja Vineyard Tallinn) kui ettevõtted – näiteks moodustas Tallinna Vesi pühapäeval oma töötajatest kaks vabatahtlike vahetust kokku 9 inimesega ning oli Mustika Prismas väga suureks abiks. Samad meeskonnad annetasid Toidupangale ka ise hulgaliselt toidukaupa.

Toidupank tänab südamest kõiki annetajaid, vabatahtlikke ja sõbralikke Prisma töötajaid!

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. 2011. ja 2012. aastal Avatud Eesti Fond. Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toiduabi sinna, kus on sellest puudus.