Möödunud pühapäeval kolmandat tegevusaastat alustanud Eesti Toidupank tähistas nädalavahetusel sünnipäeva selle aasta esimese toidukogumisaktsiooniga Prisma peremarketites Tallinnas, Tartus ja Narvas. Kokku saadi puuduses elavatele lastega peredele 12 996 ühikut toidukaupa.

  • Bioneeri uudised
  • 13. märts 2012
  • Pildil on Bioneeri toimetaja Katrin Jõgisaar Toidupanga vabatahtlikuna.

Kõige aktiivsemalt annetasid sel korral Toidupanga kogumiskärudesse Tallinna Sikupilli ja Kristiine Prismat külastanud inimesed (vastavalt 2572 ja 2497 ühikut).

Kõige enam annetati makaronitooteid, purgisuppe ja konserve ning maiustusi. See on oluline kogus toiduabi, mida puuduses elavatele peredele jagama hakata. Toidupank tänab nii annetajaid kui kõiki appi tulnud vabatahtlikke, ilma kelleta poleks taolise aktsiooni läbiviimine mõeldav.

Toidupanga püsivabatahtlikele lisandub iga kord ka mõne organisatsiooni või ettevõtte esindus inimestest, kel soov väljaspool tööaega koos midagi kasulikku teha. Sel nädalavahetusel olid oma meeskondadega väljas Skanska ja Tallinna Vesi, kust osalesid mitmed inimesed juba jõulukampaania ajal.

Tallinna vabatahtlikke linnaametnikke oli rohkem abiks Põhja-Tallinna ja Tallinna kesklinna valitsusest, mõned neist löövad kampaaniates kaasa juba korduvalt. Toidupank loodab edaspidigi organisatsioonide vabatahtlike abile, samuti on teretulnud kooliõpilased.

„Näiteks tegutses nädalavahetusel tublilt rühm Jüri Gümnaasiumi õpilasi,“ nimetas Toidupanga koordinaator Ines Jakobson.

Järgmised toidukogumispäevad toimuvad maikuus Rimi kauplustes.

Toidupank võtab kaubandusest ja tootmisest vastu peagi realiseerimistähtaja ületavaid tooteid, komplekteerib vabatahtlike abiga toidukastid ja jagab need laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele, aidates nõnda kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas ja jagades toitu neile, kel on sellest puudu.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab alates 2010. aastast Avatud Eesti Fond. Tallinna linn abistas esialgsete ruumiprobleemide lahendamisel ja on eraldanud korduvalt rahalist toetust tegevuskuludeks.