Hea Toidupanga sõber! Järgmised toidukogumispäevad leiavad aset juba septembris. Tule oma kohalikule toidupangale appi toiduannetusi koguma ning tee sellega heategu, mis läheb korda paljudele!

 

Registreeru vabatahtlikuks, et üheskoos aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid alla toimetulekupiiri elavatele Eesti inimestele. Septembris toimuvatel üle-eestilistel toidukogumispäevadel ootame osalema üle 900 vabatahtliku, kes aitavad kahe päeva jooksul toiduannetusi koguda. Toidukogumispäevadel tehtud eraisikute annetused on toimetulekuraskustes inimeste abistamisel alati olnud suureks toeks. Ka sel sügisel tahame koguda toitu nendele, kes seda väga vajavad.

Vabatahtlike registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks kohalikku toidupanka.
 
Toidukogumispäevad toimuvad septembrikuu teisel reedel ja laupäeval, 11. ja 12. septembril. Seekord osaleb toidukogumispäevadel 49 toidupoodi üle Eesti. Esindatud on Prisma, Selveri, Rimi, Coop'i ja Maxima keti toidupoed. Infot teile kõige lähema osaleva toidupoe ja vahetuste kellaaegade kohta leiab registreerimislehelt.

Vabatahtlike tervise kaitsmine on meie jaoks väga oluline! Vabatahtlike ohutuse tagamiseks koroonaviiruse leviku tingimustes pakume toidukogumispäevadel kõikidele meie vabatahtlikele soovi korral isikukaitsevahendeid (maskid, kindad) ning võimalust käte desinfitseerimiseks. Samuti hoiame silma peal Terviseameti juhtnööridel ning tegutseme vastavalt.

Liitu meiega ja tee koos oma sõprade, pere või kolleegidega üks heategu, mis läheb korda paljudele inimestele! Sinu abi on väga vajalik ning kogutav toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba kogumispäevadele järgneval nädalal.
Registreeru vabatahtlikuks siin

Mida tehakse vabatahtlikuna toidukogumispäevadel?

Toidukogumispäevade ajal on kampaanias osalevates kauplustes kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes

    jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures flaiereid ja infot toidu annetamise võimaluse kohta,
    võtavad vastu toiduannetusit ja
    aitavad kauba transpordiks ette valmistada.

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Poodides toimetame kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval.

Vahetuse vanemaks?

Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada otse Claudiale: claudia@toidupank.ee. Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse midagi uut õppida, ennast proovile panna ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata lastega peresid, kes on sattunud raskustesse.

NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

Aitäh, et aitad meil aidata!