OÜ Lõunapiim mahedat toorpiima  saab osta ja degusteerida Tartu Coopi poodides. 15. juulil toimuvad degusteerimised koos Metsavenna bändiga: kell 12–14 Tartu Lembitu Konsumis, kell 14–16 Tartu Ujula Konsumis ja kell 16–18 Tartu Eedeni Maksimarketis.

  • Maamajandus
  • 13. juuli 2016
  • Fotol piim. CC0 Public Domain. Pixabay

„Kuigi suurtööstused soovivad tarbijaid meelitada üha madalamate piimaliitri hindadega, on Eesti tarbijate huvi märgatavalt tõusnud hoopis piima sisu ja vähem hinna vastu. Lõuna-Eesti poodides on tihti näha pilti, kus piimalettidelt on kallimad ja kvaliteetsemad piimad ära ostetud, kuid dumping-hindadega piimad alles (vaata pilti manuses),“ ütles Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus.

„Moodne tehnoloogia võimaldab väiketootjatel tuua uue kvaliteediga toorpiima suurte kaupluste lettidele väga kiiresti. Lõunapiima mahe toorpiim on võitnud Võrumaal kiiresti populaarsust ja jõudnud Tartu piirkonna COOP poodide lettidele.

Kohalikud nimetavad seda piima imepiimaks, miljonäride piimaks, toorpiima kuningaks, õigeks piimaks, eestiaegseks piimaks, uutmoodi piimaks.“

tuleviku piim
Degusteerimine Võru maksimarketis

Lõunapiima toorpiim on pärit lüpsirobotiga laudast, mis võimaldab toorpiima villimiseks selekteerida vaid kõrgeima kvaliteediga piima. Mahedalt toodetud piimal on ka lisaväärtus – uuringud tõestavad, et mahepiimas on rohkem oomega-3-rasvhappeid, E-vitamiini ja rauda, madalam oomega-6/oomega-3 rasvhapete suhe ning madalam seleeni ja joodi sisaldus võrreldes tavapiimaga.

Uutmoodi Tuleviku piima esitletakse koos Metsavenna bändiga reedeti erinevate Lõuna –Eesti COOP keti kaupluste piimalettide juures kogu suve.