Loodusfestival 2018 raames toimuvale fotokonkursile “Metsik linn” oodatakse fotosid, mis kajastavad looduse ilu- ja valupunkte linnakeskkonnas.

“Inimese heaolu sõltub sellest, kuidas läheb loodusel. Tegelikult ongi inimene osake loodusest, kuid linnas elades kipume me seda unustama" sõnas fotokonkursi korraldaja Veljo Runnel. Linnalooduse fotokonkurss kutsub märkama loodust meie ümber ka linnas, kas loodusel inimeste kõrval on linnakeskkonnas hea või siis hoopis halb. Teist sarnast konkurssi, mis keskenduks just linnalooduse väärtustamisele ei ole ja see muudab konkursi Eestis unikaalseks.

Runneli sõnul on oluline linnakeskkonna ja looduse vaheliste probleemide märkamine. “Fotokonkursi puhul pole esikohal tehniline teostus, pigem linnalooduse tähele panemine ja soov seda esile tuua,” ütles Runnel.

“Eelmisel aastal võitis fotokonkursi Remo Savisaare foto luigest, kes hukkus inimeste toitmise tõttu. Ehk ka see on märk linnalooduse ja inimeste kooseksisteerimisest, millel on konkreetsed tagajärjed,” sõnas Runnel.

“Praegune kevadine aeg on kõige parem looduses viibimiseks. Ootame põnevaid ja kõnekaid leide linnaruumist, kus tärkavad esimesed kevadtaimed või loomad ja linnud omi asju toimetavad. Samuti on oodatud kriitilised tähelepanekud, selleks et linnaloodust hoida, säilitada või aidata linnas elavatel loomadel inimeste kõrval paremini elada,” lisas Runnel.

Fotokonkurss “Metsik linn” toimub aprilli algusest 27. maini 2018. Konkursi töid hinnatakse kahes vanuserühmas, lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Fotokonkurss "Metsik linn" on osa Loodusfestival 2018 programmist. Loodusfestival toimub 13.–16. juuni 2018 üle Eesti. Fotokonkurssi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Fotokonkursi “Metsik linn” eelmise aasta võidutööks valiti Remo Savisaare foto “Veelindude toitmisel on oma hind”, mis näitab luikede traagilist saatust kui inimesed veelindusid toidavad.

Rohkem infot konkursi kohta leiad veebilehelt.