Urvaste Külade Selts laseb sel laupäeval ringlusse esimesed kogukonna kinkekaardid - urbanid. Kinkekaardi väärtusega 1 urban saavad kõik Urvaste valla heategevuslikel talgutöödel osalejad, kes on vähemalt kooliealised.

Esimesed urbanid jagatakse välja  sel laupäeval Urvaste kirikuümbruse koristamise talgutel.  1. mail aga plaanitakse talgutöid juba viies Urvaste valla külas.

Urbani võib jätta endale mälestuseks, aga seda on võimalik mõnedel puhkudel ka maksevahendina kasutada. Näiteks pääseb 2 urbani eest vendade Johansonide kontserdile  Urvaste kirikus 21. mai õhtul. Urbanipäeva laadal 22. mail saab 1 urbani eest kas pannkoogi, Urvaste Külade Seltsi loteriipileti või MTÜ Kaksküla pakutava supi. Urbanid kehtivad 21. ja 22. mail ka Pokukoja külastamisel.

Kinkekaardi võrgustikku kuuluvad hetkeseisuga veel MTÜ Kaksküla, EELK Urvaste kogudus, Pokumaa Sihtasutus ning talgute eestvedajad külades. Liituda võivad kõik, kes soovivad Urvaste vallas korraldada talguid või pakkuda urbani eest soodustusi.

Urbani kujundas Kanepi kandi kunstnik Epp Margna. Kogukonna kinkekaardi tegemist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital projekti „Urvaste külakogukondade tugevdamine innovatsiooni ja kaasamise abil“ raames.