Tartu Ülikooli loodusmuuseumi on pärast uuendamist külastanud kuue kuu jooksul 45 300 inimest. Uus püsinäitus "Maa. Elu. Lugu" ning renoveeritud õppeklassid on populaarne õpikeskkond ning ka vaba aja veetmise koht.

"Rõõmustab, et muuseumis on olnud rohkelt lapsi," lausus näituste ja loodushariduse osakonna juhataja Reet Mägi. "Esimese poolaasta jooksul on meie püsinäitust külastanud või õppeprogrammidest osa võtnud 25 550 last ja noort. Meil on hea meel, et uuenenud loodusmuuseum on väga hästi vastu võetud."

Jaanuarist juunini viisid loodushariduse spetsialistid läbi 342 õppeprogrammi nii muuseumi õppeklassides kui looduses. Lasteaedadele ja koolidele suunatud programmides omandas loodustarkusi kokku 5549 inimest. Populaarsemad olid erinevad looduse elurikkust, samuti maavarasid ning elu arengut Maal tutvustavad õppeprogrammid. Uutest programmidest telliti kõige enam ajutise näitusega "Meie meri" seotud Läänemere-teemalisi aktiivõppetunde.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uus püsinäitus "Maa. Elu. Lugu" avati 16. jaanuaril 2016. Uuendamist toetas Euroopa Regionaalarengufond meetmest "Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine". Toetust vahendas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.