Võimalusi, kuidas vähem pakendeid tekitada on palju. Parima tulemuse saavutamiseks kasutage oma nutikust ja mõelge enne igat ostu. Siinkohal toome ära vaid mõned võimalikest pakendite vähendamise viisidest.

Ärge visake pakendeid olmeprügi hulka. Koguge pakendid kokku ja viige sobivasse konteinerisse või jäätmejaama. Nii säästate loodusressursse uute pakendite tootmise arvelt. Pakendite eraldi kogumine õpetab neid märkama ja tekkivat hulka teadvustama.

Peske mustaks läinud taaskasutatavad pakendid puhtaks. Kilekotti või purki ei pea ära viskama, kui see on veidi mustaks läinud. Seda saab puhtaks pesta ja taaskasutada.

Ärge jätke tühje pakendeid loodusesse. Kalal, matkamas või piknikul käies võtke kõik pakendid kenasti kaasa. Kui alles planeerite reisi, siis mõelge, kuidas te saaksite reisil hakkama nii, et teil tekiks pakendijäätmeid minimaalselt.

Kui leiate looduses tühja pakendi, siis võtke ka see kaasa. Nii annate oma panuse puhtama Eestimaa nimel. Suunates looduses vedeleva pakendi taaskasutusse, annate prügile uue elu. Mõnest leitud pakendist (nt klaaspurgist) võib saada uue pakendi. Seega kulub vähem loodusressursse.

Vaadake aeg-ajalt oma harjumused uuesti üle. Eelpool kirjeldatud nipid on teada ja tuntud, kuid igapäevases tarbimisühiskonnas kipuvad need tihtipeale ununema. Seega tasub aeg-ajalt üle vaadata, kas pere pakendijäätmete hulk on viimasel ajal kasvanud.