Meeleavaldus toimub 16. aprillil kell 13.00 Vabaduse väljakul Tallinnas. Sündmust korraldavad Fridays For Future Eesti ja MTÜ Eesti Metsa Abiks, kelle sõnul vajab loodus Eestimaa rahva tuge rohkem kui kunagi varem.

Metsade kaitseks on lavale astumas muusikud, kes on mures Eestimaa looduse käekäigu pärast. Tänapäevast Rock’n’roll-i viljelev Räpina Jack on öelnud, et kogu tema loomingut ühendab tuline armastus Eestimaa looduse suunal.

Üles astub ka Rändaja, kelle muusika puudutab hinge ja südant ning kes on öelnud, et nende loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes.

“Eestimaa metsades toimub üleraie, mille tõttu on metsad noorenemas ning samblikele, seentele, loomadele ja lindudele, kes vajavad eluks vanemat metsa, jääb elukohti üha vähemaks. Paljude metsaelupaikade üldine seisund on Keskkonnaagentuuri andmetel kas ebapiisav või halb. Me peame mõtlema ka selle peale, et looduslikud ökosüsteemid ei saaks raietegevuse läbi kannatada ja et lindude pesitsusrahu ei häiritaks. Lisaks loomadele ja lindudele vajab vanemat metsa puhkuseks ja lõõgastuseks ka inimene,” ütles Eesti Metsa Abiks juhatuse liige Helena Eenok.

Eestimaa metsasid raiutakse hetkel kiiremini kui meie kõigi kodumaa loodus jõuab üleraiest taastuda. Korraldajad nõuavad, et looduskeskkonna ja loodusvarade kahjustamine peab koheselt lõppema. Mets on kaitse nii meie vaimule kui ka füüsilisele kehale. Üheskoos suudame Eestimaa metsades toimuva seadustega lubatud rüüstamise peatada ja teha seda enne, kui on liiga hilja.

Meeleavalduse ametlik üleskutse on leitav siit