Sellel aastal lastakse tõenäoliselt ringlusesse 700 000 vaibanäidist, et kergendada sisekujundajate tööd ja võimaldada just sobiva interjöörivärvi ja -materjali valikut. Kahjuks jõuab suurem osa sellistest näidistest prügimäele. Sisekujundajad lihtsalt peavad kanganäidiseid kasutama. Klient tahab ju enne lõpliku otsuse tegemist oma silmaga näha ja oma käega katsuda, milline tulemus olema saab.

Õnneks on olemas disainivõistlus Ample Sample, mis pakub kanganäidistele uut elu. Disaineritele esitab väljakutset juba ürituse moto: „Mõtle ringi. Kasuta uuesti. Loo ringkäik.“

Töid hinnatakse nende esteetilise välimuse, eesmärgi, loomingulise vabaduse, vastupidavuse ja kasutatud vaibanäidiste arvu alusel. Võitjatöid tutvustatakse Chicagos NeoCon World’s Trade Fair 2008 näitusel ja sisustusajakirjas Floor Focus magazine. Loomulikult saavad põnevad ideed kättesaadavaks üle maailma. Konkursi mõte ongi panna disainereid keskkonnasõbralikumalt tegutsema. Võistluse käigus valitakse välja 10 finalisti ja üks võitja.

Selle aasta tööde ärasaatmise viimane tähtaeg on 16.mai. Finalistidega võetakse ühendust hiljemalt 30. maiks. Ideesid saab saata ka digitaalselt läbi Ample Sample 2008 kodulehe.

Samas kohas saab uudistada juba esitatud töid ning tutvuda eelmise aasta võitjatega.