Iga-aastase jõuluhulluseni on veel mõned kuud aega, kuid vaikselt tasub juba mõlgutada kingimõtteid ja plaanida kinkide pakkimist, et jõuluaeg võimalikult säästlikult mööda saata.

Isetegemise entusiast ja käsitööõpetaja Anna Lutter soovitab kasutada ära viimaseid päikselisi sügisilmasid, leida loodusest kaunid õied-lehed ning panna need jõulude ootuses raamatulehtede vahele kuivama. Herbaariumitaimedest saab aga koduste vahenditega meisterdada elegantsed kingipakisildid.

„Toidupakenditele saab mitut moodi uue elu anda. Esimene võimalus on muidugi pakendiprügi sorteerimine, aga köögiriiulis või külmkapis seisvaid pakendeid saab ka loovalt meisterdamiseks ära kasutada,“ ütleb Lutter. „Mulle väga meeldivad praktilised asjad, ehk siis kui midagi meisterdada, peab sellel olema ka praktiline väljund,“ lisab ta.

Nii saabki tugevast kartongist pudrupakist ja jogurtitopsi läbipaistvast plastkaanest teha aknaga pakisildid, millega tulevatel jõuludel kingitusi kaunistada või mis ehtena jõulukuuse külge riputada.

Loe altpoolt juhendit või vaata videoõpetust ja proovi ka ise meisterdada!

Vaja läheb:

väikeseid taimi, lehti, õisi
paksemat raamatut või kataloogi
kääre
tühje ja puhtaid toidupakendeid (näiteks pudruhelveste karp, jogurtikaaned)
liimipüstolit
harilikku pliiatsit
teravat nuga või skalpelli
nööri
joonlauda

Juhend:

Pane taimed paksu raamatu vahele mõneks päevaks kuivama. Vali oma lemmikud välja. Tee valmis šabloon, mille järgi hakkad pakendisilte meisterdama. Lõika šablooni järgi kartongpakendist välja kaks aknaga sildikest. Seejärel lõika akna jaoks läbipaistvast plastkaanest kaks veidi suuremat ristkülikut. Liimi liimipüstoliga aknad kartongdetailide külge. Proovi panna liim võimalikult õhukeselt. Siis pane taimed kahe akna vahele ja liimi aknad omakorda omavahel kokku. Tee nõela, naaskli või augurauaga kaardi ülaossa üks auk ja pane sealt läbi nöör, millega saad sildid kingipakkide külge siduda.

Link videoõpetusele.