Dokumentaalfilm "Vara küps" esilinastus selle aasta veebruaris. Film püüab saada selgust, mis Eesti metsaga on toimunud ja milline pärand jäetakse tulevikus järgmistele põlvkondadele. Sõna saavad nii looduskaitsjad kui metsatööstus. „Enam kui 60nes Eesti eri paigas üles võetud loodusfilm avab vaatajale Eesti metsade hetkeseisu ning näitab, kuidas poliitilised otsused on meie ühise vara kasutamist mõjutanud,” kirjeldavad filmiloojad.
 

 

  • Bioneeri uudised
  • 1. aprill 2024
  • Foto: Metsakaitselise eesmärgiga kleebised T1 keskuse juures / FFF Facebook

Sa ilmselt pole mõelnud sellele, aga sind on ootamas pärand. Tegelikult on see praegu ka sinu oma, sa lihtsalt ei adu seda veel. Sa eeldad, et keegi hoiab seda seni, kuni sa oled ise piisavalt küps selle hoidmiseks. See pärand on mets – üks asi, mida ei saa 3D printida, AI-ga ehitada või Metaverse’i kolida. Me oleme seda sult iga hetk võtmas, valetades, et me võtame vaid natuke, et me ainult „majandame” ja, et see kõik kasvab kohe tagasi. Ka looduskaitsealadel.

Kui see kõik tundub ebaõiglane ja tahaksid muutusele kaasa mõelda, siis oled oodatud 6. aprillil 14.00 vaatama filmi „Vara küps” Fridays for Future Eesti tasuta erilinastusele Kai kunstikeskuse kinosaalis (Peetri 12, Noblessner).

Miks on see linastus eriline? Pärast filmi vaatamist saab kohtuda filmis sõna võtnud inimestega, küsida neilt, mida huvitavat nad veel olukorrast meie metsas teavad, ja pidada koos plaani, kuidas Eesti metsa kui sinu pärandit kaitsta. Põrgatame mõtteid filmis sõna võtnud ekspertide ja looduskaitsjatega (Liis Kuresoo, Mati Sepp ja Leo Filippov) sellest, mis seis on metsas ja mida teha, et metsa väärtused säiliksid.

Lisaks saab suupisteid ja toimub väike kleepsutöötuba, kus saad koguda oma mõtteid ja teha ise metsakaitseteemalise kleepsu.

Registreeri ennast siin.

 Ajakava

  • 14.00 Kogunemine
  • 14.30 Film
  • 16.00 Arutelukohvik, kleepsutöötuba ja snäkk


Tallinna üritus on just linastus noortele. Euroopa Liidu standardite järgi on noor 13–30-aastane ja üritus on suunatud peamiselt neile, kuid kui oled vanem, siis pole ka hullu – tule sellegipoolest kohale ja mõtle kaasa!

Üritust on kaasrahastanud Euroopa Liit. 


Dokumentaal film "Vara küps" etendub ka Tartus. Selleks tuleb minna tasuta filmiõhtule 10.aprillil Lodjakojas, kell 19:00. Peale filmi saate oma küsimusi esitada filmi operaatorile ja stsenaristile Mattias Veermetsale.

Ajakava

  • 18:30 võib hakata kogunema
  • 19:00 filmi algus
  • orienteeruvalt 20:30 arutelu Mattis Veermetsaga.

Üritus on tasuta! Pakume ka kohvi ja küpsiseid! Lodjakojas pole vaataja vanusele mingeid etteheiteid.

Märgi end osalema ka FB üritusele.