Põllumajandusministeerium koostöös Maaelu Edendamise Sihtasutusega korraldab teisipäeval, 17. novembril Tallinnas KUMU Kunstimuuseumi suures auditooriumis veefoorumi, mille eesmärk on arutleda veekaitse ja põllumajanduse teemadel.

Tähelepanu all on põllumajanduse mõju pinnaveele, Läänemerele ja siseveekogudele, põhja- ja joogivee olukord, maaparandus, põllumuldade seire, samuti keskkonda säästvate piirangute mõju põllumajandusele. Põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ja Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv juhivad arutelu teemal „Põllumajandus- ja veepoliitika Euroopa Liidus“.

Foorumi avab põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, ettekannetega astuvad üles eksperdid ja teadlased Eestist, Soomest ja Rootsist.

Üritus toimub rahvusvahelise projekti „Baltic AGREEMENT“ raames.

Huvilistel palume registreeruda 10. novembriks e-posti aadressil veefoorum@mes.ee või telefonil 648 4064. Registreerimisel märkige oma nimi, kontakttelefon või e-posti aadress ning andke teada, kas soovite tulla Tallinna ühise bussiga. 53-kohaline buss sõidab marsruudil Võru-Tartu-Paide-Tallinn. Täpsema info ja transpordi ajakava leiate PIKK-portaalist www.pikk.ee/?articleID=14685

Foorumist osavõtt on tasuta.