Veebiportaal treehugger.com tutvustas hiljuti oma lugejatele põnevat alternatiivi tavapärasele kassiliivale. Cat Genie on välimuselt sarnane tualetipotile ja seal kasutatakse harjumuspärases mõõdus graanuleid. Tegemist ei ole siiski tavapärase kassiliivaga, vaid graanulitega, mida ei pea pidevalt vahetama.

Miks üldse peaks sellisele asjale mõtlema? Sellepärast, et ka lemmikloomad mõjutavad keskkonda. Tavaline kassiliiv on valmistatud bentoniidist, mis on tuntud oma paakuvate omaduste poolest, kuid mis ei lagune bioloogiliselt. Bentoniiti tuleb kaevandada. Siinkohal võib mitmeid kassiomanikke tabada üllatus – uriinihaisu kadumine on saavutatud kaevandamise hinnaga. Kaevandamine, töötlemine, pakkimine, läbitud transpordikilomeetrid ja jäätmete püsivus ongi põhjused, miks harjumuspärane paakuv kassiliiv ei ole eriti keskkonnasõbralik.

Olgugi, et Cat Genie kasutab vett, pakub see võimalust loobuda pidevast kassiliiva ostmisest. Ettevõtte kodulehel oleva info põhjal on tegemist on mahuka kassiklosetiga, milles on puhtad ja õige suurusega graanulid. Kassile kindlasti meeldib neis tuhlata ja kraapida.

Kassi väljaheidet saab loputada nii tihti kui vaja, aga vähemalt korra päevas teeb Cat Genie puhastuse automaatselt läbi.

Cat Genie graanulid on valmistatud biolagunevast plastist ning need  hävinevad looduses 9 kuu jooksul.