Järjekorras kolmas Loodusvaatluste maraton toimub sel aastal 6.–7. juunil. Veel 24. maini saavad kõik soovijad oma vaatlusaladest korraldajatele teada anda

Sel aastal on inimesed oodatud elurikkust kaardistama oma koduümbruses. “Vaatlusalaks sobib park, niit või enda koduümbrus, kus kohalikke liike leidub. Vaatlusala võib registreerida iga loodushuviline, kes soovib oma lähikonna elurikkust tundma õppida,” rääkis maratoni eestvedaja, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel. Vaatluste tegemisel tuleb arvestada, et ka looduses liikudes kehtib 2+2-reegel.

Vaadeldud liigid sisestatakse andmebaasi, mis on avalikult kõigile huvilistele nähtav eElurikkuse portaalis. Kogutud vaatlused on oluline täiendus teadlaste ja looduskaitsjate andmekogudele.

Loodusvaatluste maraton on kolmandat aastat toimuv harrastusteaduse sündmus, mis kasutab rahvusvaheliselt tuntud vaatlusformaati BioBlitz, mille käigus tuvastatakse kindlal alal kindla ajavahemiku jooksul nii palju eluslooduse liike, kui võimalik. Seda tehakse teadlaste ja loodushuviliste koostöös. Vaatlusmaratoni peakorraldajad on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja portaal Linnuvaatleja.

Loodusvaatluste maratoni koduleht, alade registreerimine.
Loodusvaatluste maratoni Facebooki leht.