Vastavalt Euroopa Komisjoni Weekly Oil Bulletini andmetele on 9. märtsi esmaspäeva seisuga olnud ELis kõige suurem kütusehindade langus Eesti tanklates, kus bensiini ja diislikütuse hinnad on langenud vastavalt 7 ja 8 senti liitrist.

„Oleme täna pööranud kogu tähelepanu Alexelas sellele, et elutähtsa teenuse osutajana oleks tagatud mootorikütuse müük kõikdes Alexela tanklates üle Eesti. Kinnitame, et Eestis on kütuste varustatus tagatud ning tanklates kui ka kütuse terminalides olemas piisav kütusevaru. Samuti toimib igapäevane kogu kütuseturu varustatus kütusega täna nii nagu tavaolukorras,“ märgib AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson.

Seoses sagenenud küsimustega kütuse hindade kohta märgib energiaettevõtte tegevjuht, et võrreldes Euroopaga on Eestis kütuse hinnad enim langenud. Ühtlasi tõdeb Adamson, et maailmaturuhindadega Eesti hindu kõrvutada ei tasu.

„Kütusehindade languse osas on oluline mõista, et kindlasti ei saa kütuste jaemüügihinnad langeda protsentuaalselt sama palju kui maailmaturuhind, sest jaemüügihinnast 60% moodustavad kütuse hinnas siseriiklikud maksud. On tõenäoline, et kütusehinnad langevad Eesti tanklates veel, kuid millal, kui palju, seda ei saa tänases eriolukorras ennustada,“ toonitas Adamson.

„Peame koos pingutama, et olukord Eestis stabiliseeruks ja meie majandusruum normaliseeruks nii kiiresti kui võimalik. Alexelas saame täna pakkuda tööd klienditeenindajatele ja nii julgustan jätkuvalt meile kõiki teenindusvaldkonna kogemusega töötajad, kes on olude sunnil jäänud palgata puhkusele, Alexela mugavuspoodidesse tööle kandideerima meiliaadressile personal@alexela.ee nii tähtajaliselt kui tähtajatult“.

Hügieen Alexela tanklates ja mugavuspoodides

  •     Alexela mugavuspoodides on kasutusel hulga täiendavaid hügieenimeetmeid. Töötajate isikukaitsevahendeid täiendatakse pidevalt
  •     Mugavuspoodides on söömise alal laudadel klientide jaoks eraldi kätele mõeldud desinfitseerimisvahendid
  •     Kõik tanklad on varustatud ühekordsete kilekinnastega. Palume klientidel kindlasti tankimisel neid kasutada
  •     Alexela poodides saab klient tasuda oma ostude eest iseteeninduskassas. Lisaks soovitame nii tankimise kui ka ostude eest mugavuspoes, kasutada tasumisel mobiilirakendust mTasku
  •     Loomulikult on iseenesest mõistetav, et täna soovitame külastajatel poes viisakat distantsi hoida