Eile alanud Viljandi Pärimusmuusika Festival on tuntud õnnestunud jäätmekäitluse korraldamise poolest. Festivalialal tegutsev koristustiim jõuab valdavalt iga uue ürituse alguseks peopaiga eelmise ürituse prahist puhtaks korjata. Prügikaste on kontserdipaikades piisavalt. Muidugi ei suuda festival hoolitseda kõikjal linnas toimuva eest.
- Bioneeri uudised
- Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
- 24. juuli 2015
- Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/
Pikaajalised folgikülastajad teavad, et koristajate usina tööga on läinud kaasa ka folgipublik. Prügi ladestub kontsertidel murule üha vähem. Häbi on avalikult oma prahti maha jätta.
Juba teist aastat tegeldakse Viljandi festivalil plastjäätmete kokkukogumise ja ümbertöötlemisega. Eelmisel aastal koguti festivalilt kokku pea 300 kilogrammi plasti, millest OÜ PlastRex valmistas Viljandi linnale kingituseks 10 suurt lillekasti.
Sellel aastal on rõhk suunatud külastajate poolt tühjaks joodud plasttopside kogumisele. Festivalialale ehk pärimeetrisse on üles seatud 40 kogumiskasti, kuhu saab oma tühja joogitopsi jätta.
Kokku kogutud topsid saavad pärast sortimist ja tükeldamist graanuliteks, mida kasutatakse uue plasti tootmisel toorainena. 2015. aastal kokku kogutud topsidest valmistatakse vastupidavad liivakastid, mis kingitakse Viljandi linna lasteaedadele.
Arvestatakse, et ühe plastist liivakasti jaoks on vaja 85 kilo materjali. Üks plasttops kaalub 11 grammi, seega on ühe liivakasti tarbeks vaja koguda 7727 topsi. Loodame, et see kogumistöö saab tulemusrikas.
Veel rohelisest mõtlemisest folgil: mitmedki inimesed on teatanud, et lähevad Viljandisse omade nõudega. Nii säästavad nad ühekordsetele plastnõudele kulutatavat energiat ja materjali.
Pärimeetris on avatud valvega jalgrattaparkla, mille leiab Vabaduse pääsla juurest. Nagu ka eelmistel aastatel, sõidavad ka seekord Tallinnast Viljandisse Folgirongid. Loodame, et masinad ikka vastu peavad.
Eelmiste aastate festivalidest ülejäänud esemed töödeldakse ümber uuteks festivalisümboolikaga esemeteks.
Jaani kiriku õuelt leiab Rohelise infopunkti, kus saab üksikasjalikumat infot selle kohta, mida festival on teinud keskkonna huvides. Infopunktist leiab huviline ka Fairtrade Estonia - õiglase kaubanduse eest võitleva Mondo MTÜ teavituskeskuse.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta