1. detsembril müüki tulnud XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali kõige soodsama hinnaga festivalipassid müüdi läbi minutitega. Kõiki eri liike passe - noorte-, seenior- perekaardi-, päeva- ja festivalipasse - jagub aga huvilistele veel küllaldaselt.

  • Bioneeri uudised
  • 3. detsember 2019
  • Foto: https://pixabay.com/photos/concert-crowd-silhouette-3084876/

Festivali piletimüügipealiku Anu Rannu sõnul on esimese müügipäeva tulemuste näol 28. korda toimuva festivali ajaloos tegu rekordiga, mis annab märku sündmuse erakordselt lojaalsest publikust. Eriti rõõmustav on aga see, et võrreldes eelmise aastaga osteti rohkem noortepasse, uusi Perekaardi passe, seeniorpasse ning toetajapasse. “See näitab, et huvi pärimusmuusika vastu on olemas ja ehk isegi tõusuteel nii noorte kui vanade seas. Festivalikorraldajatena on meil selle üle siiralt hea meel ja soovime öelda suur aitäh publikule, kes on meiega juba aastaid!” ütleb piletimüügipealik Anu Rannu.  

Märkimisväärne on suure passihuvi juures asjaolu, et kahe soodsama hinnaklasside festivalipasside hulka suurendati publiku tungivatele nõudmistele vastu tulles kokku 400 passi võrra, ent need müüdi siiski esimese päevaga läbi.

“Esimesse hinnaklassi kuuluvad 65-eurosed festivalipassid, mida tuli müüki 700 tükki, osteti ära väga kiirelt. 800 teise hinnaklassi 75-eurost festivalipassi müüdi Piletilevi keskkonnas läbi esimese müügipäeva õhtuks,” kirjeldab piletimüügipealik tempot, millega folgisõbrad 23.-26. juulini 2020 toimuvaks festivaliks pileteid soetasid.      

Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Viljandi pärimusmuusika festivali üheks missiooniks on noorte toomine pärimuskultuuri juurde.

Piletimüügipealiku Anu Rannu sõnul võib öelda, et passimüüginumbreid vaadates on see missioon ka õnnestunud täita: “Noortepasse osteti esimesel müügipäeval taaskord rohkem kui eelmisel aastal: 425, tõus võrreldes möödunud aastaga oli 143. Seejuures suurendasime ka noortepasside hulka 200 võrra ning oluline on, et neid jagub 13-26-aastastele õppivatele folgisõpradele ka praegu.”

Uue passiliigina toodi koos Eesti Lasterikaste Perede Liiduga välja perekaardi pass kolme ja enama lapsega peredele, kel on olemas kehtiv Perekaart. Ka neid passe pisteti esimesel müügipäeval Piletilevis ostukorvi, nagu ka mõned toetajapassid. Võrreldes eelmise aastaga soetati pisut rohkem ka seeniorpasse, mis toodi esimest korda välja möödunud aastal üle 65-aaseid folgisõpru silmas pidades.  

Viljandi pärimusmuusika festival on teinud viimastel aastatel sihipärast tööd sündmuse tutvustamiseks naaberriikides. Esimesel müügipäeval osteti välismaalt kokku 139 passi, suurim huvi oli passiostu vastu Soomest. Ligi viiendik kõigist välismaalt ostetud passidest olid noortepassid. 23.-26. juulini 2020 toimuva XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on vahvalt mitmekõlaline “Kokkumäng”.