Viru Folgi keskkonnaprogramm jätkab oma traditsioonilisi radu ja pakub huvilistele Lahemaa Rahvuspargi looduse ilu ning teadmisi nahkhiirte salapärasest maailmast ja muistsest eestlaste kangelasest Lembitust.
- Keskkonnaharidus
- 9. august 2017
Reede ja laupäeva hilisõhtul toimuvad nahkhiirte vaatlusretked Käsmu poolsaarel. Uuritakse, millised on need ainsad lennuvõimelised imetajad ning kas nad ka Eesti ja Soome vahel rändavad. Juhendab nahkhiirte uurija Triinu Tõrv.
Laupäeva ennelõunal peab loengu Eesti arheoloog ja Tartu ülikooli õppejõud Ain Mäesalu, kes võtab sel korral vaatluse alla eestlaste muistse kangelase Lembitu. 800 aastat tagasi kutsus ta kokku 6000 sõjameest, kes aga madisepäeva lahingus said lüüa. Ettekandes analüüsitatakse Lembitut puudutavaid ajalooallikate teateid ja seda, kuidas ajaloolased on neid tõlgendanud.
Laupäeva õhtupoolik on kirjaniku, fotograaf, matkakorraldaja ning dendroloogi Martin Suuroja päralt, kes esiti jagab meremuuseumis oma mõtteid ja emotsioone, mis on peamiselt kogutud retkedelt Soome lahe rannikule. Seejärel suundutakse vaatama 400-hektarilist Käsmu kivikülvi. Vaatleme nii suuri, keskmisi kui väikeseid rändrahne, samuti munakaid. Kõike seda ilu ja hiilgust on võimalus retkel näha ja kui ilmaga veab, saab lõpetuseks Saartneemel nautida imelist päikseloojangut.
Kõik matkad algavad Käsmu Meremuuseumi juurest ja loengud on selle sees või ümbruses. Küll Sa meid üles leiad!
Reede 11.08
22.00 Nahkhiireretk "Eesti ja Soome ööd on ühtmoodi nahkhiiresed!"
Laupäev 12.08
11.00 Ain Mäesalu loeng "Kas Lembitu oli röövlisalga pealik või eestlaste kroonimata kuningas?"
19.30 Martin Suuroja pildiprogramm " Mere värvid - Soome laht"
20.15 Päikeseloojangu retk Saartneemele koos Martin Suurojaga
22.00 Nahkhiireretk "Eesti ja Soome ööd on ühtmoodi nahkhiiresed!"
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta