Viru Folgi vabatahtlik KADRI SPRENK rääkis Bioneerile, miks ja kuidas saadakse Viru folgi vabatahtlikuks.

Kuidas saadakse Viru folgi vabatahtlikuks?

Mina saatsin kirja Agni Kaldmale, kes on vabatahtlike koordinaator. Leidsin Agni andmed Viru Folgi kodulehelt. Kirjutasin folgimeeskonnale kevadel ja küsisin, kas nad otsivad vabatahtlikke.

Alguses pidi minu tööks olema parklapiletite müümine, aga paar päeva enne folki helistati ja küsiti, kas tahan olla hoopis lavamänedžer. Võtsin pakkumise rõõmuga vastu.

Mida lavajuht folgil teeb?

Ma tegelen bändidega ja nende lavale saamisega. Hoolitsen, et bändide heliproovid hakkaksid õigel ajal. Pakun esinejatele ka vett ja saiakesi. Kui on mingeid probleeme, siis on minu ülesanne suhelda targemate inimestega.

Sel korral oli mul kaks lava: Vinteri lava ja kabel-kirik.

Mida vabatahtliku tegevus sulle annab?

Minule annab vabatahtlikkus rõõmu - sellist heaolu tunnet, et olen kedagi saanud aidata. Saan nii palju uusi kogemusi ja uusi tuttavaid. Kogun endale sotsiaalset kapitali.

Kas vabatahtlikud saavad ka mingit muud kasu peale sotsiaalse kapitali?

Olen kohanud inimesi, kes võtavad hästi väikese ülesande, et saaksid hästi palju kontsertidel käia.

Kui mulle mõni üritus väga meeldib, aga pilet on minu jaoks kallis, siis uurin, kas seal otsitakse vabatahtlikke. Aga see ei ole määrav.

Mille peale ise folgil raha kulutad?

Olen folgi toidul, mul ei kulu eriti raha.

Meil on toidutalongid, sellised punased. Kui oled vabatahtlik, siis polegi aega, et kuskile sööma minna. Vabatahtliku toiduks on tavaline koolisöökla toit: kartul, lihakaste, salat.

Kas oskad Bioneeri lugejatele välja pakkuda mõne nipi, kuidas pääseda üritustele, kui raha eriti pole?

Mina olen alati vabatahtlikuks saanud. Kui oled juba ühe aasta olnud, siis läheb lihtsamalt.

Olin vabatahtlik Eriolümpia rahvusvahelistel suvemängudel Ateenas, siis Viljandi folgil, Europeade’il, nüüd on Viru Folgil. Olin kunagi ka kodutütar.

Vabatahtlikuks olemine on elustiil.

Kust leida vabatahtliku tegevuse projekte?

Projekte leian Vabatahtlike Väravast. See on mu parim sõber! Postkasti tulevad kirjad ja siis vaatan, mis mulle meeldib.