Sel pühapäeval, 20. veebruaril saab Narvas hoo sisse RMK ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav ainulaadne kontserdisari “Eesti metsa lugu”, mis jõuab aasta jooksul enam kui 30 Eestimaa paika. Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse meie metsade kujunemise lugu nii sõnas, pildis kui muusikas.

  • Maamajandus
  • 17. veebruar 2011
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo sõnul kajastavad veebruarist oktoobrini kestvad kontserdid erinevaid perioode muinasajast kuni tänapäevani ning olenevalt üritusest näeb esinemas Hortus Musicust, Eesti Filharmoonia Koori, RAMi, Rondellust, Guido Kangurit koos UMA-ga, Bonzo & Piispead ning mitmeid teisi tuntud artiste ja loodusesõpru.

Kontserdid on tasuta ning igal üritusel astub lisaks muusikutele üles jutuvestja, kes pajatab vastava ajastu metsast ja inimestest. Nii saab Hendrik Relve, Samuel Golombi, Vladislav Koržetsi ning Ott Sandraku esituses kuulata metsalugusid ennemuistsest ajast, mõisaajast, Eesti ajast, Nõukogude ajast ning tänapäevast.

„Korraldame üritused ebatavalistes kohtades, et tõmmata metsahuvilist rahvast muusikat kuulama ja muusikahuvilist rahvast metsa,“ lisas Marge Rammo, lubades Eesti metsa loost osa saada kindlustes ja mõisates, kultuuri- ja rahvamajades, teatrites ja ülikoolides, looduskeskustes ja vabaõhumuuseumis.

Kontserdisarja “Eesti metsa lugu” sissejuhatav kontsert toimus metsa-aasta avaüritusel 23. jaanuaril Estonia kontserdisaalis, seejärel liigutakse ringi erinevates Eesti kohtades. Esimesed rändkontserdid toimuvad sel pühapäeval, 20. veebruaril Narva kindluses ja Mäetaguse mõisas, kus mõlemas saab kuulda Hortus Musicust. Veebruaris jõuab “Eesti metsa lugu” veel Sagadisse, märtsis Raplasse, Kanepisse ja Moostesse.

Kontserdist osavõtuks on vajalik end eelnevalt registreerida. Seda saab hakata tegema kuu enne soovitud kontserdi toimumist RMK kodulehel www.rmk.ee/loodusegakoos.

2011. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks metsa-aastaks. RMK korraldab sel puhul aasta jooksul sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine. Samuti saab erinevate matkapäevade, istutustalgute ja metsanduslike õpperadade võrgustiku loomises osalemise kaudu ise metsatöödes käed külge lüüa.