„Tagasi kooli” 2014. aasta fookusnädal leiab aset 17.-21. veebruaril. Seekordse ettevõtmisega kutsutakse inimesi mõtlema sõnumile, mida nad soovivad noortele edasi anda ning seatakse sihiks rekordarvu, 1 000 külalistunni toimumine.

Külalistunde on kokku lepitud koolides üle Eesti ning teiste seas jõuavad külalisõpetajatena õpilaste ette David Vseviov, Hirvo Surva, Liina Unt, Tiina Lokk ja Toomas Luhats. Sõnumeid, mida õpilastele edastada, on algatus kogunud Eesti inimestelt sotsiaalmeedia ja reklaambännerite vahendusel ning need ulatuvad iseenda ja õppimise väärtustamisest soovitusteni oma unistuste poole pürgida, rohkem värskes õhus viibida, tantsida ja sporti teha.

Mida rohkem külalisõpetajaid, seda enam eeskujusid noortele. Mida rohkem külalistunde, seda tihedam koostöö kooli ja ülejäänud ühiskonna vahel. Külalistunni kokkuleppimisel on abimeheks „Tagasi kooli“ infosüsteem, mille kaudu saab astuda kontakti õpetajatega üle Eesti, kes on valmis külalisõpetajaga koostööd tegema.

Külalistunni teema võib olla külalisõpetaja töö- või elukogemuse põhine või konkreetsemalt seotud mõne ainetunniga. Seejuures julgustab „Tagasi kooli“ meeskond külalisõpetajaid mõtlema õpilaste inspireerimisele – kui on võimalus noortele anda edasi üks sõnum, siis milline võiks see külalisõpetaja elukogemuse põhjal olla.

„Mul on hea meel, et „Tagasi kooli“ algatuse kaudu on koolitunde andnud tublid inimesed üle Eesti,” ütles „Tagasi kooli“ toetaja president Toomas Hendrik Ilves. „Algatus ei ole suurte linnade keskne, vaid noortele jagatakse kogemust ka riigi väiksemates paikades ning see on kiiduväärt.“

„Igaühel meist on väärt teadmisi ja kogemusi, mida õpilastega jagada,“ ütles Triin Noorkõiv, „Tagasi kooli“ eestvedaja. „Eesti tulevase põlvkonna haridus on teema, mis on sedasorti kaaluga, et olla meie kõigi isiklik prioriteet. Mõne külalistunni andmine igal aastal võiks olla iga tegusa kodaniku autegevus, sest kui õpilaste heaks tegutsevad õpetaja ja külalisõpetaja koos, annab see võimaluse kujundada meie tulevikku koostöisemaks, hoolivamaks, õppimist ja õpetamist väärtustavamaks. Fookusnädala kõrval on „Tagasi kooli” algatus aastaringne - külalistunde saab teha teoks mistahes sobival hetkel, mille õpetaja ja külalisõpetaja omavahel kokku lepivad.“

Ulla Ilissoni, mitmekordse külalisõpetaja ja „Tagasi kooli“ strateegilise partneri Swedbanki jaepanganduse divisjoni juhi sõnul on oluline noortega jagada oma lugu – olgu selleks põnev elukäik või teadmised ja kogemused igapäevatöö valdkonnast.„Seetõttu on loomulik, et rahaasjadest räägivad just pangandussektori inimesed. Tänavu oleme ettevõttena tõstnud fookusesse tuleviku kindlustamise. Meie töötajate külalistundide peamisteks teemadeks on pikaajaline säästmine ja erinevad võimalused, mis on abiks tänaste gümnaasiumiõpilastele nende tuleviku planeerimisel olukorras, kus maailma rahvastik on vananev ning ainuüksi riigi või laste toele pensionieas loota ei saa.”

„Tagasi kooli“ eesmärk on aidata kaasa koolide ja ülejäänud ühiskonna koostöö suurenemisele. Algatus on ellu kutsutud 2007. aastal Sihtasutus Noored Kooli poolt. Eesti Vabariigi presidendi toetusega on ettevõtmine jõudnud tuhandete huvilisteni ning on jätkanud kasvamist sellest ajast peale. Algatust veavad eest Noored Kooli programmi vilistlased Triin Noorkõiv ja Tiina Pauklin. „Tagasi kooli“ uue infosüsteemi arendamisprojekti rahastasid regionaalministri valitsemisala, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Swedbank, „Tagasi kooli“ algatuse strateegiline partner.