Elroni rongidega sõideti möödunud aastal ligi 6 miljonit korda, reisijate arv langes pea 30%. Enim sõite tehti jaanuaris.

 

„Möödunud aasta oli tõeliselt väljakutseterohke. Kui muidu püstitas reisijate arv üha uusi rekordeid, siis koroonapandeemia ja sellega kaasnevad liikumispiirangud tõid kaasa täieliku kannapöörde ja rongireisijate arv langes 2014. aasta tasemele. Hoolimata keerukast olukorrast olime siiski reisijate jaoks kogu aeg olemas - me ei sulgenud ühtki liini, vähendasime ajutiselt küll sõidumahtu, kuid seejuures säilitasime liikumisvõimalused kogu päeva jooksul,“ sõnas Elroni juht Merike Saks.

„Eelmine aasta oli rongiliikluse tuleviku vaates oluline - kuulutasime välja uute rongide hanke ja lähipäevil digiallkirjastame Śkodaga lepingu. Uued keskkonnasõbralikud elektrirongid aitavad kaasa transpordisektori rohepöördele, mis on kogu Euroopas olulisel kohal. Rõhutamaks raudtee positiivset mõju kliimale, nimetas Euroopa Komisjon 2021. aasta Euroopa raudtee aastaks.“

„Keskkonnasõbralikkus on alati olnud üks Elroni väärtustest – näiteks sellest aastast sõidavad kõik meie elektrirongid üksnes taastuvenergiaga. Rongiga sõites aitab iga reisija kaasa keskkonna hoidmisele. Samuti säästab oma aega, sest mitmel pool saame järk-järgult ka aina kiiremat sõiduaega pakkuda. Meie eesmärk on pakkuda reisijatele paindlikke sõiduvõimalusi ja nii nagu igal aastal tavaks, tihendasime ka möödunud aasta lõpus sõiduplaani – lisasime täiendava ekspressväljumise Tartu liinile, tihendasime rongiliiklust Turba suunal ning lisaks pakume kiiremat sõiduaega nii Türi- ja Viljandi kui ka Paldiski liinil.“

Elroni rongidega tehti eelmise aasta jooksul enim sõite Tallinna ümbruses: Tallinna-Paldiski (1 046 000 reisi), Tallinna-Riisipere-Turba (1 012 000 reisi) ja Tallinna-Aegviidu (767 000 reisi) liinil; kaugliinidest olid populaarseimad Tallinna-Tartu (824 000 reisi), Tallinna-Narva (439 000 reisi) ja Tallinna-Viljandi (374 000 reisi). Kokku tehti kõikidel Elroni liinidel 5 982 000 sõitu ehk keskmiselt 16 000 reisi päevas, mida on 28% vähem kui 2019. aastal.

„Rõõmu valmistab reisijate tagasiside meie kohta. Möödunud aasta sügisel läbi viidud reisijate rahulolu uuringust ilmnes, et usaldusväärsus meie vastu on tublisti kasvanud - 88% vastanutest peab meid kliendisõbralikuks ja usaldusväärseks ettevõtteks.

Rahulolu Elroni teenuse ja rongidega on aasta võrdluses kasvanud 80%-lt 86%-ni, kusjuures enim on Elroni teenusega rahul just sagedased rongireisijad,“ tõi Elroni juht esile lisades, et sellel aastal jätkatakse piletisüsteemi täiustamisega.

“Meil on töös mitmed arendused kasutusmugavuse tõstmiseks, näiteks loodame selle aasta esimeses pooles luua piletimasinates kaardimaksevõimaluse, mis tähendab, et soodsama hinnaga pileti saamiseks ei pea enam raha Elroni sõidukaardile kandma.”

Elroni piletitulu oli 2020. aastal 13,7 miljonit eurot ehk 26% vähem kui 2019. aastal.