Milliseid ellujäämisoskuseid peaks noor inimene koolis omandama, et pidevalt muutuvas tarbimisühiskonnas edaspidi arukaid otsuseid iseseisvalt vastu võtta? Sellele küsimusele annavad oma vastuseid mitmed oma ala eksperdid 3. novembril Tallinnas toimuval tarbijahariduse teemalisel seminaril.
- Keskkonnaharidus
- 1. oktoober 2015
Seminari eesmärk on tutvustada Eesti õpetajatele ja tudengitele tarbijahariduse eri tahke, anda ülevaade Skandinaavia riikide kogemusest ning pakkuda uut, huvitavat ja kasulikku teavet rikastamaks oma ainetundi.
Mis peitub ülepea mõiste tarbijaharidus taga? Käesoleva seminari raames on selle all mõeldud lastele igapäevaste oskuste, sh koduse majapidamise, ettevõtluse toetamise, rahaga ümber käimise, digitaalse kirjaoskuse ning kriitilise suhtumise õpetamist turundusse ja reklaami.
Seminari ülesehitus
Seminar on jaotatud kolmeks:
Päev algab põneva aruteluga, kus tarbijahariduse vajalikkuse teemal arutavad omavahel ettevõtja ja mentor Kari Maripuu, Rocca al Mare kooli kodundusõpetaja Kaie Mei ning internetiaktivist ja turundaja Peeter Marvet.
Seejärel astuvad lavale välisriikide eksperdid ning pöörame pilgu Soome, Rootsi ja Taani poole. Kuuleme, mis on nendes riikides hästi toiminud, kas noortele on moodsa ühiskonna põhitõdesid vaja koolis õpetada ning mida saaksid Eesti õpetajad nende riikide kogemusest õppida. Ettekanded on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Ennelõuna lõpetab Tallinna Ülikooli psühholoogiateadur, kes räägib üldpädevuste arendamisest kooskõlas lapse mõtlemisprotsessidega.
Päeva viimane osa sisaldab kolme praktilist ettekannet, mille jooksul teeme tarbijahariduse harjutusi, kuulame Z-generatsiooni eripäradest ja koolihariduse arengust ja arutleme müügikoolitajaga, kuidas tunniteemasid ja ideid lastele ning nende vanematele maha müüa.
Lisainfo
Seminar on kõikidele osalejatele tasuta. Korraldaja tagab sünkroontõlke, seminarimaterjalid ning kohvi- ja lõunapausid. Osalejad vastutavad ise oma reisi korraldamise ja sellega kaasnevate kulude ning majutusega seonduvate kulude eest.
Seminari korraldab tarbijakaitseamet koostöös Tallinna Ülikooli ning Soome ja Rootsi tarbijakaitseametitega. Toimumist toetab Nordplus Horizontal 2015 programm.
Registreerimine
Kohtade arv on piiratud, mistõttu palume ennast eelnevalt registreerida. Registreerimise tähtaeg on 20. oktoober 2015.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta