Aina soojemate ilmade saabumisega tuletab end meelde eesterendav suvi. Millist värskendavat jooki sel suvel ilusate päevade nautimiseks juua?

Alkoholivabade kokteilide valmistamise valitsev maailmameister Laur Ihermann sõnas, et mõeldes suvejookide olulisimatele komponentidele, domineerivad eelkõige värsked maitsed.

„Kuna reisida pole saanud, on selle suve läbivaks teemaks lisaks värsketele komponentidele kindlasti ka troopilised maitsed. Näiteks ingver, koriander, melon, juzu (jaapani tsitrus) ja kirevili (passion fruit),“ lausus Ihermann.

Ta lisas, et jätkuvaks trendiks on ka värskelt pressitud mahlad.

Circle K Eesti kaubandusdirektor Diana Veigel lisas, et värskelt pressitud mahl on Circle K tootevalikus üks müüdumaid jooke.

„Lisaks sellele on üha populaarsemaks muutunud erinevad jääjoogid, mis on kerge suvine alternatiiv karastus- ja kuumadele jookidele,“ sõnas Veigel.

Millised joogid on sel suvel tõelised hitid?

 

Turgutav jääkohv

 

Uued maitsed on sellel aastal olulised, kuid mõned klassikud on tulnud selleks, et jääda. Üks nendest on jääkohv. „Mõnusalt kosutav alternatiiv klassikalisele kuumale kohvile, mis lisaks värskendusele pakub ka kohvi teisi häid omadusi: kasulikke antioksüdante, mineraale ja vitamiine. Lisaks annab jääkohv energiat ning selle maitset on võimalik enda äranägemise järgi põnevalt kohandada,“ tutvustas Veigel jääkohvi eeliseid.

Virgutava jääkohvi tegemiseks on tarvis espressot või presskannukohvi, külma piima, jääkuubikuid ning magusamaks variandiks ka veidi suhkru- või maitsesiirupit. Esmalt tuleb valmistada kohvipõhi, panna klaas jääkuubikuid täis ning valada veidi jahtunud kohv sinna peale. Seejärel tuleb lisada piim ning soovi korral siirup, kõik läbi segada ja nautida. „Loomulikult saab jääkohvi ka kõikidest Circle K teenindusjaamadest teel olles,“ sõnas Circle K kaubandusdirektor.

 

Värske mokteil

 

Laur Ihermann tõi esile, et mokteilid ehk alkoholivabad kokteilid on selle suve grillõhtute ning aiapidude vaieldamatuks hitiks. „Olen täheldanud, et inimesed soovivad aina enam alkoholivabu kokteile. See on väga tervitatav, kuna mokteilide võimalused on lõputud! Vastavalt maitsele võib ennast ja külalisi üllatada nii kodumaiste kui ka troopilistest toonidest pakatavate jookidega,“  lausus Ihermann.

Valitsev maailmameister tõi suvehittidena välja kaks mokteili, millest esimene on veidi lõunamaisem ning teine baseerub kodustel maitsetel. Troopilisem mokteil „It’s Cloudy“ koosneb kollase meloni mahlast, veest, laimimahlast ja sidrunheina siirupist. „Sheigi koostisosad jääga läbi, kasutades selleks sheikerit või moosipurki. Serveeri jääga täidetud veinipokaalis, kaunistamiseks võid kasutada tüümianioksa,” õpetas Ihermann.

Kodustest maitsetest pakatav mokteil “Rabarberi Collins” sisaldab rabarberisiirupit, laimimahla ja mullivett. “Aseta pikka klaasi jää, vala koostisosad klaasi ning sega lusikaga läbi. Kaunistuseks võid kasutada rabarberiviilu,” kirjeldas maailmameister mokteili valmistamist.

 

Jahutav jääjook

 

Palaval suvepäeval tekib ka isu millegi jaheda ja karastava järgi. Üheks alternatiiviks magusalt mullisele karastusjoogile on näiteks jääjook, mis on purustatud jääst ja maitsesiirupist kerge mulliga turgutus. „Circle K tõi eelmisel aastal turule erinevate karastusjookide maitselised jääjoogid K Freeze, mis võeti koheselt tarbijate poolt omaks. Nägime, et eestlased tahavad teistmoodi karastusjooke ning otsivad sarnasele maitsele uusi lahendusi,” kommenteeris Veigel. Ta lisas, et kui sügise saabudes oldi esialgu valmis jääjoogimasinaid teenindusjaamadest sulgema, siis tarbijate soovil jäeti need ka talveperioodiks ning tänaseks on jääjoogi masinad juba 56 teenindusjaamas olemas.