Pika projekti eesmärgiks on veetaseme parandamine. Projekt keskendub Lääne-Virumaa piirkonna põhja- ja pinnavee seisundi parandamisele. See on hädavajalik, sest piirkonna põhja- ja pinnavett iseloomustavad põllumajandustegevusest ning elamurajoonidest tulenev saaste ning nõukogude aegse põlevkivitööstuse jääkreostus.

 AHHAA roll selles kümne aasta pikkuses projektis on tõsta inimeste teadlikkust piirkonna probleemide, planeeritavate tööde ning keskkonna kohta üldiselt ja seda kõike interaktiivses ning ahhaalikus võtmes. Lisaks AHHAA-le on projekti kaasatud üle 20 projektipartneri Eestist.

Vee filtreerimine ja lõhetüdruk Lotte tulevad külla

AHHAA-s on valminud põnev ränd-näitus, kus on kaks suurt eksponaati: interaktiivne keskkonnakaart ja veestend.

Interaktiivsel keskkonnakaardil saavad lapsed valida ja Eesti kaardile kuvada erinevaid "keskkonnakihte". Huvilised saavad teada, millised on peamised keskkonnaprobleemid ning uurida nendevahelisi seoseid. Veestend on vee filtreid ja filtreerimist tutvustav seadeldis, mille abil saab tundma õppida erinevate veefiltrite põhimõtteid ja nende vajalikkust.

Vahvate tegelaste ja teaduskatsetega AHHAA teadusteatri-etendus on samuti meie rändavate tegevuste osa. See on humoorikas lugu lõhetüdruk Lottest, kes ujub Läänemerest Keila jõkke kohtuma oma peigmees Luudoga ning puutub kokku erinevate loomade ja lindudega. Peategelane lõhetüdruk ja tema sõbrad aitavad õpilastel paremini mõista ja püüda lahendada Virumaa keskkonnaprobleeme.

AHHAA teaduskeskuse haarav ränd-ekspositsioon ja lõbus teadusteater lõhetüdruk Lottest on tasuta tellimiseks Ida- ja Lääne-Virumaa koolidesse ja lasteaedadesse, et huvitavas võtmes tutvustada sealsetele lastele keskkonnaseisundit.

Loe rohkem ja registreeru AHHAA kodulehel.

Projekti rahastavad Euroopa Komisjoni LIFE programm ja Eesti riik.