Möödunud hooajal liitus uus Saue ühendvald Ajujahiga, pannes välja eriauhinnad parimatele enda vallast pärit ideedele. Eriauhind parimale Saue vallast pärit ideele on välja pandud ka tänavu.

Saue vald annab 5000 euro suuruse eriauhinna välja meeskonnale, kuhu kuulub vähemalt üks Saue valla elanik. Selleks on vaja ideed esitades märkida enda asukohaks Saue vald.

Saue vald toetab Ajujahti, et inspireerida kohalikke veelgi enam ettevõtlusega tegelema. „Ettevõtlusvaimu levitamine on oluline, kuna see aitab luua nii kohalikku elu edendavaid tooteid-teenuseid ning loob ka kodukanti töökohti,“ selgitab Ajujahi toetamise ja eriauhinna välja panemise põhjuseid vallavanem Andres Laisk.

“Möödunud aastal andsime eriauhinna välja kahes osas, millest üks osa läks FoodDocsile kui edukaimale naisjuhiga tiimile ning teise osa sai endale Meremults kui parim maaelu edendav äriidee,” räägib Laisk. Sel aastal pannakse eriauhind välja tervikuna ja sellele kandideerivad kõik ideed, mis Saue vallast konkursile jõuavad.

Enim esitatakse Ajujahile IKT valdkonnast pärit ideid. „Julgustame Saue valla elanikke otsima lahendusi ka muudes valdkondades. Nagu Ajujahi varasemad hooajad on näidanud, võib edu tagada hoopis mõni füüsiline toode või teenus,“ kutsub Laisk kohalikke üles enda ideid Ajujahile esitama. Saue vallast saatis edu näitaks 2013. aastal Honeypower, mis toodab sportlastele looduslikke energiageele.

Ajujahile on osalema oodatud kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui teised, kes on uute väljakutsete jahil. Üheteistkümne hooaja vältel on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee.

Ajujahi auhinnafond on 60 000 eurot. Ideid saab esitada 28. oktoobrini veebilehel ajujaht.ee.

Auhinnafondile kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud tiimid. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku Ajujahi toetajad.

Lõviosa auhinnafondist jaguneb 3 superfinalisti vahel:

  • Võitja 30 000 €
  • II koht 15 000 €
  • III koht 5 000 €

Ajujahi toetajad panevad aga välja ka mitmeid eriauhindu, millele kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi ehk Top 30 hulka jõudnud meeskonnad:

  • Sotsiaalse ettevõtluse kategooria eriauhind 5000 €
  • Eriauhind vähenenud töövõimega inimestele keskenduvale ideele 3000 €
  • Eriauhind parimale Harku vallast pärit ideele 5000 €
  • Eriauhind parimale Saue vallast pärit ideele 5000 €
  • Eriauhind Tallinna elukeskkonda paremaks muutvale ideele 3000 €
  • Eriauhind Tartu linna lemmikule kuni 4000 €

Tutvu Ajujahi hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!