Paljudele meist on kilekott poes käies üks lahutamatutest kaaslastest. Vähesed aga teavad, et peale paariminutilist kasutamist ja äraviskamist laguneb kilekott looduses üle 1000 aasta ning on loomade surma põhjustajaks.

Suurepäraseks võimaluseks on kilekottide asemel kasutada taaskasutatavaid kotte. Nii mujal maailmas kui ka juba Eestis on riidekoti kõrval üha enam tuntust koguma hakanud üdini ökoloogiline džuudi materjalist kandekott ehk jutekott.

Jutekott

  • Jutekott on öko-sõbralik, mahukas ja suure kandevõimega (kuni 12 kg). Ta on valmistatud looduslikust kiust ning on biolagunev. Looduses laguneb ta 5 aastaga.

  • Jutekott on termokoti omadustega. Džuudi ehk jute on kiudaine, mis hoiab sooja või külma vastavalt vajadusele ning on seetõttu suurepärane kott puu-ja juurviljade transportimiseks (säilitavad oma värskuse ning välimuse). Džuudi kiud kaitsevad ka ultraviolettvalguse eest, seetõttu kasutatakse jutekotte riiete transportimisel (kaitseb kangast pleekimise eest).

  • Jutekotid on kujundatud lõbusate piltide ning vahvate mõtetega. Nad kannavad edasi loodussõbralikke sloganeid, mis näitavad keskkonnast hoolimist ja tuletavad meelde kott alati kaasa võtta.

  • Jutekott on ideaalne firma tootekott. Ettevõtte seisukohalt on jutekotti hea kasutada oma toodete reklaamimiseks – lisades kotile oma firma logo, aitab see näidata loodussõbralikku suhtumist keskkonda ja taaskasutusse.

Muidugi ei ole jutekott ainult poekott. Selle kasutusviis on väga lai, sõltub vaid ettekujutusvõimest!

Jutekotti võib kohata rannas, piknikul, jalutuskäikudel või lihtsalt lõbusa aksessuaarina. Jutekotil on ka hea süda, sest  koostöös Eesti Vähiliidu heategevuskampaaniaga valmis Roosa lindi jutekott, mille müügilt läheb 1 euro Eesti Vähiliidule rinnavähi ennetustegevuse toetuseks.

Samuti on jutekott olnud spordiüritustel auhinna kotiks ning leidnud kasutusviisi seminaridel nö materjalide kotina.

Ja see pole veel kõik, oh ei! Jutekott on olnud ärikingituseks firmadele, kes on lisanud jutekotile slogani „Aitäh“. Sest tänutunnet saab  näidata mitmel moel. Aitäh, et oled meie klient!

Suured muutused sünnivad väikestest muutustest. Hakates oma igapäevaste ostude tegemisel jutekotti kasutama, astud jälle sammukese lähemale keskkonnasõbralikkusele. Ja teed seda vahval moel!


Jutekotid on müügil e-poes www.jutekott.ee.
Jutekottide kohaletoimetamine on veebipoes tasuta. 

Artikli ilmumist on toetanud Jutegoods OÜ