Uue hooaja koolituskalendrist leiab pillikursusi erineva tasemega mängijatele ja täienduskoolitusi muusikaõpetajatele.

Kohad karmoška algkursusele Tallinnas, Tartus ja Viljandis on juba täitunud. Karmoškahuvilistele on aga oktoobris algamas väga eriline koolitus. Esmakordselt toimub  karmoška kaugõpe Mooste Rahvamuusikakoolis, mille raames õpivad koos erineva tasemega mängijad. Valdav osa õppepäevast õpitakse oma tasemegrupis, millele lisatakse kõikide gruppide ühistegevusi loengute ja koosmängimiste, -tantsimiste ja -laulmiste näol. Juhendavad Krista Sildoja, Kert Krüsban ja Mihkel Sildoja.

Eesti vanimat rahvapilli väikekannelt õpetavad Helle Suurlaht Tallinnas ja Henrika Trave Tartus. Juba novembris on aeg hakata valmistuma jõuludeks! Kursusel Jõululaulud väikekandlega saavad Tallinnas ja Viljandis selgeks parimad palad, millega kingipakid välja lunastada. 

Hiiu kannelt on võimalik õppida Tallinnas ja Tartus. Kevadel toimub meistriklass, mida juhendavad Janne Suits ja jouhikko-mängija Ilkka Heinonen Soomest.

Tagasi on menukas torupilli kaugõppe kursus, mida juhendab Cätlin Mägi. Juhan Suits võtab fookusesse parmupilli ja pikkvile ning Jaan Jaago veab eest edasijõudnute kitarrikursust, mis annab hea ülevaate “tööriistakastist”, mis ühel pärimusmuusika huvilisel kitarrimängijal kaasas võiks olla.

Jätkab Võru Pilliklubi, kus õppida uusi pärimusmuusika lugusid, vahetada mõtteid ja leida võimalus teistega koos harjutada, sõltumata pillist. Juhendab Kadri Lepasson. 

NB! Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga toimuvad täienduskoolitused muusikaõpetajatele. Valikus on kolm teemat: „Rahvalaul ja inspireeriv vokaaltöö põhikooli muusikatunnis“, „Praktiline pärimusmuusika lõimimine muusikatundi“ ning „Viiuliõppe meetodid pärimusmuusikas“.

 Lisainfot kõikide kursuste ja koolituste kohta leiab Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt.