Balti Jaama Turu teisel korrusel avas uksed vähekasutatud riiete ja aksessuaaride pood Basaar, mis on välja kasvanud samanimelisest äpist ning Balti Jaama Turul toimunud populaarsetest kirbukatest. Poes on kasutusel lahendused, mis võimaldavad kontaktivaba kauplemist ja sularaha kauplemisel ei kasutata. Poodi on võimalik tuua oma üleliigseid esemeid ja nende eest ka tasu saada.

Basaari poe idee seisneb mõistlikus tarbimises – riidekappi seisma jäänud kaubad saab müüki panna ja samal ajal teiste garderoobides ringi vaadata. Kui siiani toimus kauplemine vaid mobiiliäpi kaudu, siis nüüd saab oma moekaupa müüki tuua ka Basaari uude poodi.

Kui müügikoht Basaari kauplusesse on renditud, tuleb oma riietega lihtsalt poodi kohale tulla. Kohapeal aitame toodete äpis müüki lisamisega ja stange üles sättimisega. Riiete müügist teenitud tulu laekub automaatselt müüja kontole – see on hea viis, kuidas oma seisma jäänud esemetest lisaraha teenida.

Poes saab ostelda ka ilma nutitelefonita. Riiete proovimiseks on olemas proovikabiinid ning kui nutitelefon puudub, võib kassas toodete eest maksta ka pangakaardiga.

Balti Jaama Turul tegutseb kontaktivaba taaskasutuspood Basaar

„Astri Grupis pöörame palju tähelepanu keskkonna säästmisele ja kogu meie grupi  roheliste tegevuste eesmärgiks on vähendada ökoloogilist jalajälge. Ka oma üürnike valikul peame oluliseks, et jagaksime samu väärtusi ja hoiaksime keskkonda. Basaari poe tulek Balti Jaama Turule on samm edasi rohelisemas suunas,“ rääkis Balti Jaama Turu turundusjuht Egle Tüksammel.

Basaari poes on võimalik oma ostud teha nii, et ühtegi reaalset kontakti ei ole. Ei ole vaja teenindajaga suhelda ega ka kassas maksta. Riided on füüsiliselt poes olemas ja neid on võimalik proovida, aga ostu sooritad äpi teel.

„Basaari kontaktivabast kauplemisest saavad kindlasti eeskuju ka meie teised üürnikud ja on tore näha, et ka keerulistel aegadel suudetakse innovatiivselt mõelda, lahendusi pakkuda ja näidata, et kaubelda saab ka teistmoodi,“ lisas Tüksammel.

"Basaari sarnast taaskasutuspoe äpi ja kirbuturu terviklikku lahendust pole me ise maailmast leidnud, seega tegu on ainulaadse ettevõtmisega," vastas Bioneeri küsimusele Basaari poe juht Liisa-Maria Lillepea.

Basaari senine tegutsemisaeg on olnud üle ootuste edukas. Basaari pood on tänu innovaatilisele lähenemisele, erilisele kaubavalikule,
ägedatele müüjatele ja heale asukohale Balti Jaama Turul kogunud kõvasti populaarsust. Meil on väga hea meel näha, et üha rohkem inimesi valib oma riiete ostmiseks keskkonnasõbralikuma variandi.

Balti Jaama Turul tegutseb kontaktivaba taaskasutuspood Basaar