Park asub Sihhote-Alini mäestiku läänenõlval ainsana puutumata jäänud metsaalal ja temast saab suurim eriti kaitsvatest loodusaladest Kaug-Idast lõunas, teatab Venemaa loodusvarade ministeerium  uudisteagentuuri RIA Novosti vahendusel.

Uus Bikini rahvuspark on rajatud Primorje krai territooriumile amuuri tiigrite ja teiste haruldaste loomade kaitsmiseks.

Rahvuspark moodustati planeeritud tähtajaks ning see lubab kaitsta amuuri tiigri peamisi elupaiku. Bikinist saab suurim looduskaitseala Kaug-Idast lõunas pindalaga üle 1,16 mln hektari. Rahvuspark asub Sihhote-Alini mäestiku läänenõlval ainsana puutumata jäänud metsaalal, ütles Venemaa loodusvarade ministeeriumi juhataja Sergei Donskoj.

Pargis elab kokku 51 erinevat imetajat ja 194 linnuliiki. Rahvuspark on elupaigaks Venemaa punasesse nimistusse kantud mustale toonekurele, kala- ja merikotkale ning teistele. Bikinis esineb ka 7 erinevat kahepaikset, 10 roomajaliiki ning 26 kalaliiki.

„Uue pargi alal asetsevad unikaalsed suurimad seedri-lehtmetsalad Bikini jõe kesk- ja ülemjooksul. Bikini jõgikonna silmapaistev maailmaväärtus on kinnitatud Rahvusvahelises Looduskaitse Liidus. 2010. aastal nimetatud metsaala kuulub Bikini jõeoru koosseisu, Venemaa taotluse alusel kanti looduspärand ka UNESCO maailmapärandi ootenimekirja,“ märkis loodusvarade ministeerium.

Peale erakordse looduskaitseväärtuse seisneb uue rahvuspargi tähtsus ka selles, et nende metsaalade kaitsmisest sõltub Bikini jõgikonnas jahinduse, kalanduse ning seedripähklite korjamisega tegelevate põliselanike udehede ja nanaide saatus.