Bioneeri šampoonivabaduse eksperimendi kaheksandaks katsetamise vahendiks valisin taimse pulberšampooni, mis erineb harjumuspärasest šampoonist, kuna sisaldab vaid erinevaid kuivatatud taimi ning millele tuleb vesi kasutajal endal juurde lisada.

Minul oli katsetamiseks Hennaserai.com lehel müüdav 100-grammine taimse pulberšampooni pakk. Sellest jätkub lühemate juuste puhul umbes kümneks pesukorraks. Tavahinnaks on pulbril 4,5 eurot, mis tegi ühe pesukorra hinnaks umbes 45 senti.

Pulberšampooni juhend näeb ette võtta lusikatäis pulbrit ja segada see leige keedetud veega. Õigeid koguseid oli mugav arvestada supilusika abil, võttes esiteks pulbrit ja seejärel vastava koguse vett.

Lõhna poolest seebipähkel mind ei häirinud, kuigi segul oli õrnalt hapukas lõhn, mis mingil hetkel meenutas punase taimetee lõhna. Pärast kuivamist ei jäänud juustele mingit imelikku lõhna.

Segu jäi käe all veidi libe ning seda oli hiljem üsna lihtne juustest välja saada. Loputusvette lisasin varasemaid kogemusi arvestades veidi äädikat.

Teisel katsel proovisin pulberšampooniga pesta väga musti juukseid. Eeldasin, et kui ma hoian vahendit veidi kauem peas, siis see ka mõjub tõhusamalt. Tulemus oli hea, kuigi sel korral vajasin uuesti pesemist juba päev hiljem. Tavapärases seisus juuste puhul vajasin uut pesukorda 2-3 päeva pärast.

Harjumatuna mõjus pulberšaampooniga pesemise juures asjaolu, et vahend ei vahutanud, nagu šampoon seda teeb, aga puhastas sellegipoolest hästi.

Taimsed pulberšampoonid, nagu ka mitmed teised šampooniasendajad, sobivad pigem inimesele, kellel on aega oma juustega tegeleda, sest juuste pesemist peab hakkama ette valmistama mitu tundi enne pesukorda. Ka juuste loputamine võtab šampoonipesuga võrreldes kauem aega, sest hooletu loputamise korral jäävad juuksed sodiseks.

 

Taimne pulberšampoon

Looduslik juukseniisutaja, pehmendab juukseid, toimib kõõmavastaselt, ravib juukseotsi ja takistab nende lõhenemist, toimib juuste väljalangemist ennetavalt, tasakaalustab peanahka.

Kasutamine: Sega lusikatäis pulbrit (5- 10g) leige keedetud veega ning sega vedelaks pastaks Kanna pasta märgadele juustele ja peanahale, lase mõjuda 5 minutit, masseeri vahepeal peanahka. Loputa hoolikalt. Vajadusel võid viimasele loputusveele lisada natuke sidrunimahla. NB! Toode ei pruugi sobida blondeeritud juustele!

Soovitame teha enne esimest kasutamist allergiaproovi – kanda väike kogus pastat randme siseküljele ning oodata 24 tundi.

Koostis: Hibiskuse pulber [Hibiscus rosa-sinensis], Green Gram’i pulber [Phaseolus munga], Reetha pulber [Sapindus trifoliatus], Sandli pulber [Santalum album], Vetiveri pulber [Andropogon muricatus], Shikakai pulber [Accacia concinna], Neemi pulber [Azadirachta indica], Red Hot Cattails’i pulber [Acalypha hispida], Henna pulber [Lawsonia inermis].

www.hennaserai.com

Bioneeri toimetaja Katrin Jõgisaar otsustas korraldada šampoonivaba elu eksperimendi, katsetades läbi erinevaid nippe, kuidas saada juuksed puhtaks šampooni kasutamata. Katsetustest saate lugeda esmaspäeviti.