Möödunud aasta kevadel alustas Circle K toidu raiskamise vähendamiseks õhtuse toidu realiseerimiskampaaniaga, mille abil on kokku hoitud üle 52 000 toiduportsjoni.

„Circle K jaoks on oluline pakkuda mitmekülgset toidu- ja joogivalikut, mis on alati värske ning valmistatud tervislikest komponentidest. Seetõttu tarnime valmistoitu nagu salatid, võileivad, kausid teenindusjaamadesse igal hommikul, et tagada igapäevaselt värske ja kvaliteetne eine teel olles,“ lausus Circle K Eesti AS kaubandusdirektor Diana Veigel. Lisaks valmivad kohapeal wrapperid, hamburgerid, hot dogid ja saiakesed.

Vastutustundliku ettevõttena on Circle K jaoks ääretult oluline minimaalne toidu raiskamine. Seetõttu on alates 2020. aasta mai teisest poolest teenindusjaamades õhtuti peale kella kaheksat 50%-lise soodustusega tooted, mille realiseerimisaeg lõpeb keskööl, et vältida toidu äraviskamist.

„Õhtune soodustusega toodete realiseerimine on end igati õigustanud, kuna viimase kuue kuuga oleme seeläbi säästnud enam kui 52 000 toiduportsjonit, mis muidu oleks lihtsalt äraviskamisele läinud, sest teenindusjaamad ei tohi realiseerimisaja ületanud kaupu müüa või ka näiteks abivajajatele annetada,“ selgitas Veigel.

Circle K kaubandusdirektor tõi välja, et igapäevaselt jälgitakse teenindusjaamades müüdavaid koguseid, et valmistoidu koguseid tarbimisele vastavalt optimeerida.

„Kindlasti töötame selle nimel, et tarnesüsteeme veelgi tõhusamaks muuta nii, et teenindusjaamades oleks müügil võimalikult täpne kogus lühikese realiseerimistähtajaga toidukaupu, et minimeerida toidu võimalikku raisku minekut,“ sõnas Veigel.

Tulenevalt jaamast ja tootevalikust on õhtuse soodustusega tooted  kolme kaupa komplekteeritud pagaritooted, võileivad ja salatid. Kõige enam ostetakse õhtusel soodusajal Circle K Adavere, Narva linnapiiri ja Nõmme teenindusjaamadest. „Statistika näitab, et kõige enam ostetakse soodustooteid väljaspool Tallinna. Seega soodsamad hinnad meelitavad ostlema tarbijaid üle terve Eesti, sh nii väiksemates asulates kui ka põhimaanteede vahetus läheduses,“ sõnas Circle K kaubandusdirektor.