Läti finantsteenuste ettevõtte AS DelfinGroupi jätkusuutliku juhtimise ehk ESG aruande kohaselt hoidis DelfinGroup ringmajanduse teenuste osutamisega ära 10 793 tonni täiendava süsinikuheite teket, mis vastab Lätis 2955 eraisiku tekitatud süsiniku heitkogusele.
- Majandus
- 27. juuni 2022
- Foto: Didzis Ādmīdiņš, AS DelfinGroup juhatuse esimehees
Äsja avaldatud ESG aruanne näitab, et AS DelfinGroupi kliimapositiivne mõju on 56 korda suurem tekitatud jalajäljest. See on ettevõtte jaoks ülimalt oluline, sest Banknote esindab ringmajanduse ärisegmendi aktiivset arengut. Banknote’i võrgustik on võtnud Lätis ühe juhtiva positsiooni kasutatud ja vähekasutatud kaupade kaubanduskanalina, mis aitab elanikel kaubelda esemetega, mida nad enam ei vaja. Toodete korduv kasutamine on üks tõhusamaid viise, kuidas vähendada loodusvarade ületarbimist ja liigset ekspluateerimist. See vastab Euroopa Roheleppe algatuse ühele eesmärgile – vähendada jäätmete hulka ja pikendada toodete eluiga.
AS-i DelfinGroup juhatuse esimees Didzis Ādmīdiņš: „Käesolev ESG aruanne on esimene pärast meie ettevõtte Nasdaq Riga börsil noteerimist. Tagantjärele vaadates on ilmselge, et 2021. aasta on olnud ettevõtte ajaloos samavõrra märgilisem ja väljakutseterohkeim. Viisime edukalt läbi esmase avaliku pakkumise (IPO) ja kaasasime investeeringuid koos ligi 6000 uue investoriga. Jätkasime ettevõtte juhtimise ja juhtkonna viimistlemist. Eelmisel aastal liitusid juhatusega kaks fintechi professionaali, Aldis Umblejs ja Sanita Zitmane, kelle teadmised aitavad kaasa ettevõtte pikaajalisele kasvule. 2022. aasta alguses kinnitas nõukogu uuendatud strateegia aastateks 2022 – 2024, mis keskendub neljale peamisele kasvuvaldkonnale – jaemüügi laenud, kontorivõrgustik ja klienditeenindus, ringmajanduse teenused ning uued tehnoloogiad. Eeldame AS DelfinGroupi turupositsiooni tugevdada kõigis nimetatud segmentides ning ennustame, et järgmised kolm aastat on ettevõtte ajaloo edukaimad."
ESG raporti kohaselt tegeleb AS DelfinGroup töötajate heaolu, töökeskkonna parandamise ja haridusega. Ettevõttes töötab üle 300 inimese ja uuringute kohaselt on 93% neist oma töökohaga rahul.
AS-i DelfinGroup ühingujuhtimise ja sotsiaalse vastutuse kõrgeid standardeid hindavad ka valitsusasutused ja ühiskondlikud organisatsioonid. AS DelfinGroup on üks Läti 76 paremini juhitud ettevõttest, kes on saanud koostööprogrammis Maksuametiga kuldse taseme staatuse, mis on edukaim nõukogu valik. Viiest kolm nõukogu liiget on sõltumatud ärispetsialistid, mis on Lätis veel üsna haruldane juhtimispraktika.
Kapitali kaasamise osas jätkab AS DelfinGroup oma mitmekülgset strateegiat, mis võimaldab ettevõttel kaasata uut finantseerimist soodsamatel tingimustel. Ettevõtte kapitalistruktuur koosneb aktsiatest (37%), võlakirjadest (24%) ja Mintose P2P investeerimisplatvormi kaudu kaasatud kapitalist (39%). Ettevõttesse on läbi Mintose platvormi investeerinud üle 64 tuhande investori 107 riigist. Eelmisel aastal kaasatud kapital võimaldas oluliselt vähendada kogu finantseerimismaksumust. Ettevõte lunastas 2021. aasta oktoobri lõpus 14% intressimääraga 2016. aastal emiteeritud võlakirju summas 5 miljonit eurot ning novembris 2019. aastal emiteeritud 5 miljoni euro väärtuses 14% intressimääraga võlakirju. Lisaks lunastati detsembris 3,5 miljoni euro väärtuses 12% intressimääraga võlakirju. 10 miljoni euro väärtuses võlakirjade emiteerimine omakorda lõpetati 2022. aasta mais, intressimääraga vaid 8%.
Ettevõtluse stabiilne kasv on innustanud AS-i DelfinGroup rohkem tegelema erinevate sotsiaalsete projektide ja tegevustega. AS DelfinGroup jätkab eakate ja ka noorema põlvkonna toetamist tehes aktiivset koostööd Läti Seenioride Ühenduse ja Lastekliiniku Kliinikumiga. 2021. aastal on AS DelfinGroup toetanud erinevaid heategevuslikke algatusi summas 99,9 tuhat eurot. Veelgi enam, 2022. aasta alguses annetas ettevõte Ukraina toetuseks 200 000 eurot.
DelfinGroupi ESG aruanne on leitav ettevõtte kodulehelt.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta