Keskkonnasõbralik trükikoda Ecoprint tähistas sel aastal kaubamärgi Roheline Trükis sünnipäevakuud sertifitseerimismaratoniga.

1. mai tõi Ecoprindile kaasa õiguse kasutada oma trükistel kogu Euroopas tunnustatud ökomärgist Nordic Swan ehk luigemärki.   

Mai lõpus toimus ettevõttes ühe nädala jooksul koguni 4 auditit – ISO14001 ja 9001 (keskkonna- ja kvaliteedijuhtimise süsteem), FSC (säästva metsamajanduse tarneahela sertifikaat), PEFC (säästva metsamajanduse tarneahela sertifikaat) ja EMAS (keskkonnajuhtimise ja auditeerimise süsteem). Kahe esimese puhul on tegemist juba iga-aastase rutiiniga, mõlemad sertifikaadid on Ecoprindil aastast 2005 ning nende kasutusõigust ja tingimustele vastavust kontrollitakse väliste auditite käigus igal aastal. 

PEFC ehk samuti säästva metsamajanduse tarneahela sertifikaat on suurema mastaabiga analoog FSC’le, mis garanteerib, et trükikoda kasutab paberit, mis on valmistatud säästva metsamajanduse põhimõtetel varutud puidust.  

EMAS’i näol on tegemist ülemaailmse ISO14000 keskkonnajuhtimise süsteemi Euroopa analoogiga. Lisaks ISO sertifikaadi tingimustele tagab EMAS süsteemi rakendamine ka põhjalikuma keskkonnaaruande koostamise. Ecoprint on juba aastaid koostanud ökoloogilise jalajälje mõõtmiseks keskkonnaaruannet, seega EMAS’i taotlemine ja saamine muudab protsessi senisest veel täiuslikumaks. 

Ecoprint
Ecoprindi juht Juhan Peedimaa tutvustamas keskkonnasõbralikke trükivärve. Pildistas Katrin Lipp, www.bioneer.ee

Ecoprindi juhi Juhan Peedimaa sõnul ei olnud kogu maikuus toimunud sertifitseerimisprotsessis midagi väga keerulist ega ootamatut. Seda just ettevõtte pikaaegsele ja järjepidevale keskkonnaalasele tegevusele. Rahvusvaheliselt tunnustatud omamine avab Peedimaa sõnul senisest enam uksi Skandinaavias, mis on Ecoprindi prioriteetne ekspordisuund. 

Lugege lisa:

Põhjamaade ökomärgis: http://www.svanen.se/en/

PEFC tarneahela sertifikaat: http://www.pefc.org/

EMAS: http://ec.europa.eu/environment/emas/index_en.htm