Eile, 16. juunil avati Läänemaal, Noarootsi vallas pidulikult Baltimaade võimsaim, Aulepa tuulepark. Bioneer käis üritust kohapeal vaatamas.

Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.
„Aulepa tuulepark on Eesti Energia suurim investeering taastuvenergeetika arendamisse. Taastuvenergeetika projektide arendamise kaudu vähendame energeetikasektori keskkonnamõju ning Aulepa tuulepargi valmimine on suur samm keskkonnasäästliku ja vastutustundliku energiatootmise poole“, sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive (fotol) tuulepargi pidulikul avamisel. Liive sõnul toetab Aulepa tuulepargi valmimine ka Eesti Energia tootmisstrateegiat, mille üks peamistest eesmärkidest on energiatootmise keskkonnasõbralikumaks muutmine.

ando lepiman
Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõtte direktori Ando Leppimani (fotol) sõnul soodustavad karmistuvad keskkonnanõuded ja EL kliimapoliitika taastuvatest allikatest toodetud energia kasutuselevõttu. „Tänu Aulepa tuulepargile saame pakkuda Eesti Energia klientidele loodussäästlikult toodetud elektrit ja hoiame aastas ligi 120 000 tonni süsihappegaasi õhkupaiskamise”, lisas Leppiman.

Tuulepargis on 13 tuulikut, iga tuuliku elektritootmise võimsus on 3MW.
Vastvalminud tuulepargi võimsus on 39 megavatti (MW). Tuulepargis on 13 tuulikut, iga tuuliku elektritootmise võimsus on 3 MW. Aulepa tuulepargi juhatuse liige ja projektijuht Sven Aasa nimetas tuulepargi valmimisprotsessi ladusaks ja hindas kõrgelt kõikide osapoolte koostööd: „Möödunud aasta jaanuaris alanud tuulepargi rajamistööd on kulgenud tõrgeteta“.

Aulepa alajaam
Aulepa tuulepargi aastane toodang on ca 100 gigavatt-tundi (GWh) ehk 1,3 protsenti elektri lõpptarbimisest Eestis. Nii palju elektrit vajab aastas umbes 35 000 Eesti peret. Projekti kogumaksumuseks on ligi 900 miljonit krooni ja selle rahastamine toimus Eesti Energia omavahenditest. Ehitustööde peatöövõtjaks oli Soome tuulikutootja Winwind OY.

Järgmine suurem tuulepark on Eesti Energial plaanitud Narva Elektrijaamade hiljuti suletud ja haljastatud teisele tuhaväljale. 

Valiku tuulepargi avamisel tehtud fotosid leiate Bioneeri galeriist:

http://bioneer.ee/galerii