Eesti Geoloogiateenistuses on valmimas Hiiumaad hõlmavate varasemate (ning eelmise aasta suvel kontrollmarsruutidega täiendatud) geoloogiliste tööde põhjal koostatud digitaalsete suuremõõtkavaliste (1:50 000) geoloogiliste kaardilehtede komplekt (kokku 5 kaardilehte). Hetkel on valminud aluspõhja reljeefi, aluspõhja geoloogiline (koos läbilõigetega) ja pinnakatte paksuste kaart. 

  • Keskkonnaharidus
  • 27. veebruar 2019
  • Foto: Helmerseni kivikülv Kärdla lähistel/Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Kevadeks valmib ka kaardilehtedega kaasnev seletuskiri, milles antakse detailne ülevaade Hiiumaa geoloogilisest ehitusest, maavaradest ja muudest geoloogilistest tähelepanuväärsustest – Kärdla meteoriidikraater, nafta- ja polümetallide ilmingud, mineraalveed.

Soovides valmivat materjali Hiiumaa elanikele tutvustada korraldab geoloogiateenistus kohtumise teemal „Hiiumaa - suure potentsiaaliga saar“. Üritusel räägitakse Hiiumaa geoloogilisest ehitusest, maavaradest ja muudest geoloogilistest tähelepanuväärsustest – Kärdla meteoriidikraater, nafta- ja polümetallide ilmingud, mineraalveed.

Üritus toimub 28. veebruaril algusega kell 14.00 Hiiumaa vallavalitsuse II korruse saalis (Keskväljak 5a, Kärdla linn).  Üritus on tasuta ja avatud kõigile huvilistele!